Plates topu hareketleri (Resimli)

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 12 Nisan 2014 tarihinde açılan konu


 1. Plates topu bir kaç yıldır hayatımızda ve oldukça etkili. İstediğiniz bölgeyi çalıştırma imkanı veren plates topu ile yapılabilecek çeşitli hareketler mevcut. Bunun için özel hazırlanmış videolar binlerce kez tıklanıyor ve büyük ilgi görmeye de devam ediyor. İşte evde kendinizinde yapabileceği bir kaç çeşit plates topu ile yapılabilen hareket örneği...

  plates_topu_hareketleri-1.jpg plates_topu_hareketleri-2.jpg

  Düz bir zemine uzanın ve resimdeki gibi ayaklarınızı topun üzerine yerleştirin. Topu ayaklarınız yardımıyla kendinize doğru çekin ve dizleri yukarda kırılmış bir pozisyona getirin. Bu hareketi yaparken başlarda fazla zorlamayın küçük sayılarla başlayın örneğin ilk gün 5 kez tekrarlayın bu hareketi her geçen gün yavaş yavaş artırın.


  plates_topu_hareketleri-4.jpg plates_topu_hareketleri-3.jpg

  İkinci hareketimizde topu resimdeki gibi dizlerinizin altına yerleştirin. Bacaklarınız 90 derecelik bir açı yapsın. Sırtınız tamamen yerde olsun. Nefes alışverişlerinizi kontrol edin ve topu ayaklarınızla ikinci resimdeki pozisyonu alın.


  plates_topu_hareketleri-7.jpg plates_topu_hareketleri-5.jpg

  Bu hareketimizde düz bir zeminden ayaklarınız yardımıyla güç alın. Plates topunu karnınızın altına yerleştirin ve topun üzerine kapanın. Daha sonra ayaklarınızı iterek topun üzerinde 2. resimdeki pozisyonu alın.

  plates_topu_hareketleri-6.jpg

  Bu hareketimiz oldukça basit görünüyor değil mi? Plates topunu ellerinizle tutun ve resimdeki gibi bir ayağınız geride gergin bir vaziyette iken diğer dizinizi koşar gibi toplayın. İki ayağı da sırasıyla çalıştırın.