Placebo Türkiye Konseri

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 22 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Placebo
  tarih : 23.06.2009 21:00:00
  mekan : Turkcell Kuruçeşme Arena

  Ayakta: 71,50 TL (İndirimli Dönem)
  Sahne Önü: 160,00 TL
  ön bilgi- Yukarıda belirtilen Ayakta bilet fiyatı indirimli dönem bilet fiyatıdır.
  - Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.
  - Otopark sorunu yaşamamak için lütfen Dentur seferlerini tercih ediniz.
  - Organizatör firma konser saatinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar

  etkinlik hakkında bilgi
  Son albümleri “Battle for the Sun daha piyasaya çıkmadan yayınladıkları ilk single “Battle for the Sun ile Avrupa listelerine zirveden giren Placebo İstanbulda!!!
  Yeni albümü 8 Haziranda piyasaya çıkacak olan grup, turnesi kapsamında 23 Haziran akşamı da İstanbulda olacak!
  İsmini bir tıp teriminden alan ve ilaç niyetine verilen ama hiçbir fonksiyonu olmayan madde anlamına gelen Placebo, iki eski okul arkadaşının Londra Metrosunda karşılaşmalarıyla kuruldu.
  Molko, Olsdal ve Roberttan oluşan grup 1995'te ilk single çalışmaları “Bruise Pristine i yayınladı. Albüm, Michael Stipe, Bono, David Bowie, Marilyn Manson gibi önemli isimlerin dikkatini çekince büyük gruplarla alt grup olarak turne serüvenleri başladı. Büyük çıkışlarını ise David Bowie turnesinin ardından, Bowienin 50. yaşgünü partisinde verdikleri konserle yaptılar. Robert bu süreçte gruptan ayrılınca Placebo yoluna, Steve ile devam etti. 1998 yılında grup “Without You I'm Nothing albümü ile modern rock ilahları arasında yerini aldı. Başarısını ve farklılığını her albümde dinleyicisine bir kez daha ispatlayan Placebo, 2003 senesinde çıkardığı “Sleeping With Ghosts albümünde elektronik öğelerle rock tarzını buluşturdu.
  Grup bu albümle birlikte bir cover albüm ve “Live in Paris 2003 Soulmates Never Die adlı bir dvd ile de hayranlarıyla buluştu. Grup 2004 yılının ocak ayında çıkardığı “Once More With Feeling da tüm single çalışmalarını bir araya getirdi ve tüm single videolarını kapsayan bir de dvd çıkardı. 2006'nın Mart ayında ise 5. stüdyo albümleri “Meds dinleyiciyle buluştu.
  1 Ekim 2007 de Steve Hewitt gruptan ayrıldı. Yeni albüm onsuz hazırlandı.

  Placebo, 9 Aralık 2000, 13 Eylül 2003 ve 3 Eylül 2006 tarihlerinde, İstanbuldaki hayranlarıyla buluştu. Şimdi yeni albüm ve yeni şarkılarla yeniden İstanbulda!!!!