Pitbull Fotoğrafları,Pitbull Resimleri

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


 1. Pitbull Hakkında Kısa bilgi

  Güçlü çene ve kas yapısına sahip olan köpeklerin erkekleri 45-60 cm, dişileri ise 38-48 cm boyunda olur. Ağırlıkları ise 14-32 kg arasında değişir. Yatay duruşları, kısa kuyrukları, parlak tüyleri ve çevik gövdesiyle dikkat çekerler. Her renk tonunda olabilirler. Bazı durumlarda tehlikeli ve saldırgan hale gelirler. Cesur ve canlı yapısıyla, düşmanlara karşı direnmesi dikkat çekici bir köpektir. Eğitim alanlar zekasını çok iyi kullanabilmektedir. Sahibine karşı itaatkar ve iyi huyludur. Bekçi ve muhafız olarak kullanılmaları uygundur. Köpekler ilk kez 19. yüzyılda İngiltere'de Staffordshire bölgesinde buldug ile terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edilmiştir. Ülkemizde oldukça fazla bulunmasına rağmen, 2004 yılında çıkarılan bir kanunla üretilmesi, ülkeye girmesi, satışı, sergilenmesi ve hediye edilmesi yasaklanmıştır.


  Pitbull davranışları nasıldır?

  Bu tür köpekler nesneleri oyun amaçlı ısırmayı sever. Enerjisini harcayabilmesi için, yerden 1,5 metre yukarıya asılan hedefle oynamasına izin verilmelidir. Köpekler bu sebeple agresif bir yapıya girmezler. Bu onların içerisindeki negatif enerjiyi azaltacak bir etkinliktir. Köpekler ısırma işlemini arka azılarını kullanarak yaparlar. Karşılaştıkları köpeklere karşı bir çok pitbull agresif tavırlar sergileyerek, üstünlük kurmak isterler. Bu köpeklerin 6-7 aylık olduğu dönemde oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu davranışlara müdahale ederek engellemek gerekir. Sizlerin bu köpeklere öğreteceğiniz ilk şey başka köpeklere ve insanlara nasıl davranması gerektiğidir. Başka hayvanlara saldırmalarını hoş karşılamamanız gerekir. Bu köpekleri iyi bir eğitimle, fiziksel özelliklerini değerlendirerek, dilediğiniz amaca hizmet edecek hale getirebilirsiniz.


  Süper Pitbull Fotoları
  Pitbull Fotoğrafları1.jpg Pitbull Fotoğrafları2.jpg Pitbull Fotoğrafları3.jpg Pitbull Fotoğrafları4.jpg Pitbull Fotoğrafları5.jpg Pitbull Fotoğrafları6.jpg Pitbull Fotoğrafları7.jpg Pitbull Fotoğrafları8.jpg Pitbull Fotoğrafları9.jpg Pitbull Fotoğrafları10.jpg Pitbull Fotoğrafları11.jpg Pitbull Fotoğrafları12.jpg Pitbull Fotoğrafları13.jpg Pitbull Fotoğrafları14.jpg Pitbull Fotoğrafları15.jpg
    2. Amanınnnn enn sondan 2. çok kötüydü :f196:
    3. Sevmiyorum ben bu köpekleri ürkütücü bakıyorlar ve çok çirkinler sevimlilikleri yok :)
    4. benim hoşuma giden tür kangal üstüne tanımam
    5. Aynen katılıyorum.Ve bunlar da o kadar şirin ki kolumu kaptırasım geldi :)
    6. Adı üstünde köpek anladım da :f196:bu gerçekten köpek :):f73: