''Pişman'' olmadılar ama serbestler !

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 20 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. ''Pişman'' olmadılar ama serbestler !
  Serbest kalan 34 PKK'lı grup DTP otobüsüyle Ankara’ya yola çıktı..
  20 Ekim 2009 / 17:51


  Kuzey Irak’tan gelerek teslim olduktan sonra hakim karşısına çıkarılan 5 PKK’lı da serbest bırakıldı. Serbest bırakılanların "Etkin Pişmanlık Yasası"ndan yararlanmak için talepte bulunmadıkları öğrenildi.

  Irak'taki Kandil ve Mahmur bölgelerinden gelen ve savcılıkça ifadeleri alınan terör örgütü PKK üyesi 34 kişi de serbest bırakıldı.29 PKK'lının serbest bırakılması sonrasında 5 örgüt üyesiyle ilgili yazışmaların cevabının beklenmesi kararlaştırıldı.

  Cevabi yazının gelmesinin ardından 5 kişi TCK'nın 314. maddesi uyarınca terör örgütüne üye olma suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.Bu kişilerden Hüseyin İpek, Nurettin Turgut ve Musa Tomak ve diğer iki kişi de serbest bırakıldı. Serbest bırakılanların "Etkin Pişmanlık Yasası"ndan yararlanmak için talepte bulunmadıkları belirtildi.

  Sanıkların verdikleri fadelerin bu kapsamda değerlendirmeye yol açtığı öğrenildi. Irak'ın kuzeyinden dün Habur Sınır Kapısı'na gelen 34 kişilik gruptakilerden 29'u serbest bırakılmıştı. Böylelikle dağdan dönüş yapan örgüt üyelerinin hepsi serbest bırakılmış oldu.

   
 2. Cevap: ''Pişman'' olmadılar ama serbestler !

  bu tür haberlere yapılacak çok değerlı yorumlarım varrrr ama banlanmak ıstemıyorum:)

  ortada bir takım şeyler dönüyor ve biz resmen uyutuluyoruzz..
   
 3. Cevap: ''Pişman'' olmadılar ama serbestler !

  Buna izin verenler, onları insan yerine koyup binlerce şehit ailesinin yüreklerindeki koru alevlendiren insanlar utansın.....:f196::f19: