Pirinç Sütünü Denediniz mi?

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 23 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Uzakdoğu’nun temel besin kaynaklarının biri olan pirinci herkes bilir.
  Pirinç sütü elde etmek için ise önce pirinç granül hale getiriliyor,sonra özel bir enzim ilavesiyle süt kıvamında bir sıvıya dönüştürülüyor. Bu koyu ve akışkan maddeye pirinç sütü deniliyor.

  Sağlığını düşünen herkes bilir ki doğal ve bitkisel ürünler çok faydalıdır.Pirinç Sütü ise hayvansal gıdalara alternatif bitkisel ürünlerin, lezzetli ve besleyici olduğunun gerçek bir kanıtı..
  [​IMG]
  Pirinç Sütü’nün içindeki tüm etken maddeler doğal tarım teknikleri kullanılarak üretiliyor. Böylelikle pirinç sütü doğanın kendisi kadar saf bir lezzete de sahip oluyor.

  Yüzde yüz bitkisel olan pirinç sütünün içeriğindeki bütün maddeler doğal tarım metotları ile üretiliyor. Laktoz ve inek sütündeki kadar protein içermeyen pirinç sütünün doymuş yağ oranı çok düşük. Yağ içermeyen Pirinç Sütü diyet listelerinin de vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Az miktarda protein içermesine karşın kompleks karbonhidratlar açısından çok zengin.Ayrıca kalsiyum, B12, B13 vitaminleri ve demir ile güçlendirilerek gerçek bir besin deposu.

  Pirinç sütünün faydaları saymakla bitmiyor. İnek sütünden farklı olarak laktoz içermemesinden dolayı laktoz alerjisi olanlar için de ideal bir besin kaynağı. Kronik rahatsızlıklardan nedeniyle sağlıklı beslenme konusunda hassas olan kişiler için de kolesterol içermemesi çok büyük avantaj.

  Pirinç Sütü başta sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyenler olmak üzere enerji verdiği için yoğun spor yapan kişiler tarafından da çok ilgi görüyor. Herhangi bir hayvansal gıda içermediğinden vejetaryenler için uygun bir lezzet kaynağı.Protein hazımsızlığı yaşayanlar ve kolesterol diyeti yapanlar için de ideal bir içecek.
  Diğer taraftan inek sütünün kullanıldığı her yerde tüketebilirsiniz. Kahvaltı gevrekleriyle, soslarda, tatlılarda kullanabileceğiniz gibi kahvenizle ile tadını çok beğeneceksiniz.

  Pirinç Sütü, hem kendine özgü hoş tadı hem de sağlık açısından faydaları ile Türk tüketicilerinin de favorisi olacak gibi görünüyor..
   
 2. Cevap: Pirinç Sütünü Denediniz mi?

  ilgnç bir syemiş yaaa
   
 3. Cevap: Pirinç Sütünü Denediniz mi?

  ilk kez duyuyorum :f20: tadı nasıl ki acaba :f40: