Pirinç Maskesi Tarifi Ve Faydaları

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 6 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Cilt Lekelerine Pirinç Suyu Maskesi  PİRİNÇ MASKESİ VE FAYDALARI

  Pirinç Maskesi : Ev ortamında rahatça hazırlayabileceğiniz pirinç maskesi hem cilde çok faydalı hem de besleyici bir uygulamadır. Kırışıklıkları azaltan pirinç maskesi cilt renginizin açılmasına da yardımcı olur. Bu makalede size pirinç maskesi nasıl yapılır, faydaları nelerdir ve pirinç suyu ile tonik nasıl hazırlanır yazacağız.

  pirinc-maskesi-nasil-yapilir-.jpeg
  Pirinç Maskesi Tarifi

  Malzemeler : Süt ( 1 çay bardağı ), – pirinç ( 1 avuç )


  Hazırlanışı ve Uygulanışı: 1 avuç pirinci toz haline gelene kadar öğütün. Daha sonra sütü öğüttüğünüz pirincin içine ilave edin ama kıvamın tam tutması için sütü pirinç tozuna yavaş yavaş yedirerek dökün. Krem kıvamına gelmesi gerekiyor. Hazırladığınız maskeyi boynunuz dahi tüm yüzünüze sürün ve yarım saat bu şekilde bekleyin. Daha sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin ve durulayın.

  Pirinç Suyu İle Tonik Nasıl Yapılır

  Temiz bir kaseye bir avuç çiğ pirinci katın ve üzerine pirinci geçecek kadar su ilave edin. Pirinci parmaklarınla su ile karıştırın. Pirinç sayesinde suyun rengi değişmeye başlayacaktır.
  Yarım saat beklettikten sonra pirinç sayesinde oluşan suyu ayırın. Pirinç toniğiniz hazırlanmış olacak.
  Ayırdığınız su ile cildinizi yıkayabilir pamuk yardımı ile temiz cildinize uygulayabilirsiniz. Pirinç suyunu sürdükten sonra kurulamayın kendi kendine kurusun sonuçları daha hızlı alınır.
  3 günde 1 pirinç maskesini ve pirinç toniği suyunu kullanabilirsiniz. Düzenli uyguladığınız sürece cilt renginiz daha beyaz cildinizin daha canlı ve kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz.
  Pirinç Maskesinin Faydaları

  Pirinç maskesi için kullanılmış öğütücü pirinç tozları içinde bulunan “para aminobenzoik ait” maddesi cildinizi güneşten koruma özelliği taşır. Bu maske sayesinde cildin onarılması amaçlanırken cilt renginin açılmasına da faydalı olur.