Pirinç Eşyaları Parlatma Yolları Nelerdir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 30 Eki 2013 tarihinde açılan konu
  1. Pirinç eşyalarınızı nasıl parlatacağınızı bilmiyorsanız hiç keyfiniz kaçmasın yazımızda evinizde bulunan pirinç süs eşyalarınızı nasıl parlatacağınızı anlatacağız.Pirinç süs eşyaları genel olarak parlak renklerde olur ve çoğunluk altın sarısı renkler kullanılmaktadır.Rengi bozulan ve zamanla kararmış olan pirinç eşyaları parlatmanın en kolay yolunu paylaşıyoruz sizlerle umuyoruz bu bilgiler çok işinize yarıyacak.

    Pirinç eşyaları parlatmak için gerekli olan malzemeler şöyle:Biraz Limon,yemeklik sofra tuzu,sirke ve iki parça yumuşak bez hazırlayın.Hazırladığınız bu malzemelerden sonra hemen parlatıcımızın hazırlanmasına geçiyoruz.

    Limonu alın ve ortadan ikiye bölün.Kestiğiniz yarım limonun üzerine bir çay kaşığı tuzu üzerine gezdirin.Tuzladığını bu limonla parlatacağınız eşyanınızın bu limonla çok bastırmadan ovun.Ovma işlemizin bitince yapmanız gereken şey hazırladığınızın bezlerden birine sirke dökün bez ıslanacak kadar sirke kullanabilirsiniz bu yeterli olacaktır.Bununla birlikte pirinç eşyalarınızı ovun bu işlemin sonucunda göreceksiniz ki pirinç eşyalarınız nasıl da güzel parlayacak.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/pirinc-46530.jpg]pirinc-46530[/IMGALT]