Piri reis'in Haritası

'Tarih Bölümü' forumunda DiScOvErEr tarafından 2 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


  1. İnsanoğlu uzayı keşfetmeye çalıssada, daha dünyada açıklayamadıgı, keşfedemediği sayısız şey var . insanoglu daha kendi bedenini bile tam anlamıyla çözmüş deil...
    Bilim adamlarının açıklayamadığı birçok gerçek var. Bunlardan biri de Ünlü Türk denizcisi Piri Reis’in haritasıdır.

    Bu harita için; "geleceği gören harita" tanımını yapabiliriz. Ünlü Türk denizci Piri Reis'in 1513'te çizdiği harita, Afrika, Amerika ve Güney Kutbu'nun bugünkü halini gerçeğe yakın bir şekilde göstermektedir.

    Bu harita, ortaya çıktıgı 1929 yılından günümüze bilim dünyasını kendine çekmektedir. Haritada Güney Kutbu'na yer verilmiştir fakat güney kutbunun keşfi, haritanın çizilmesinden 3 asır sonra gerçekleşmiş dahasıda, bu harita, kıtanın buz altında kalmış sahil kesimlerini de gösteriyordu. Haritanın çizilmesinden tam 6 bin yıl önce eridiği tespit edilen bu buzulların varlığını Piri Reis nerden biliyordu? Bilimsel gerçeklere göre Piri Reis’in bu haritayı çizmesi mümkün görünmüyordu. Piri Peki nasıl olmuştu da çizebilmişti? Bu konuda birçok teori ortaya atıldı. Hatta Piri Reis’in cinlerden yardım aldığını iddia edenler bile oldu. Sırrı ne idi acaba? Piri Reis nasıl bir gizli ilme sahipti?
    piri reis.jpg