Pilates Zayıflatır mı?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 1 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Pilates günümüzde oldukça yaygın bir spordur.Fakat Pilates düşünülenin aksine zayıflatmaz çünkü bu spor kas ve iskelet sistemimizin gelişmesine yardımcı olan hareketlerden oluşan bir egzersiz türüdür.Fakat plates yapan kişileirn kilo vermedikleri halde bir yada iki bedene kadar incelmeleri mümkündür.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/pilates-zayiflatirmi-53774.jpg]pilates-zayiflatirmi-53774[/IMGALT]

    Pilates yapan kişilerin belinde zaten sorun var ise yerden bir kalem alırken bile belini sakatlama olasılığı vardır.Doğru şekilde yapılan pilates, disklere zarar vermez ve bel fıtığına yol açmaz. Bunun tam aksine omurgadaki duruş bozukluklarını düzeltir ve kişide rahatlama etkisi yaratır.

    Pilates yapma esnasında çok yoğun bir kalori harcanmamaktadır.Pilatesle zayıflamak çok mümkündeğildir.Kilo vermek için mutlaka bir kardiyo egzersizi ile pilatesi desteklemek iyi olur.Pilates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler sayesinde, kilo vermedikleri fakat bu sayede bir iki bedene kadar incelmeleri görülmüştür.Pilates ile birlikte uygulanan diyet ve sağlıklı beslenme ile birlikte kilo verilmesi mümkün olabilir.