Pickpocket

'Sanat ve Müzik' forumunda slipknot_8 tarafından 6 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Pickpocket 2000 yılının Haziran ayında Barbaros Özoktar ve Onur Özgönül tarafından Kadıköyde kuruldu. Müzik hayatlarına yabancı grupların cover parçalarıyla başlayan Pickpocket, kurulduktan 1 sene sonra Kaan Yaylayı gruba dahil ederek beste çalışmalarına başladı. 2 sene boyunca birbirinden farklı underground barlar ve konser salonlarında sahne alan grup, 2003 yılının Ocak ayında Kurban grubunun solisti Deniz Yılmazın stüdyosunda kaydettiği Just wait for me parçası ile Roxy müzik yarışmasına katıldı. Pickpocket, o yıl 8.si düzenlenen Efes Dark Müzik Günlerinde, hem birincilik ödülünü, hem de 5 bine yakın tüketicinin oylarıyla belirlenen Efes Dark Özel Ödülünü, oyların yüzde 63ünü toplayarak kazandı. Pickpocket Roxy Müzik Günlerinden sonra birçok konser, festival, TV ve radyo programlarında yer aldı.
  [​IMG]
  Roxy yarışması ile birlikte beste çalışmalarına hız veren Pickpocket, ilk önce davula Emir Celti, daha sonra ise bas gitara Muratay Özkanı alarak yoluna bu kadro ile devam etmeye karar verdi. 2004 yılının sonlarına kadar müziklerini İngilizce sözlerle icra eden grup, o günlerde yaptığı İlk adlı Türkçe parçayla ilgi çekmeyi başardı. Yaptıkları ilk Türkçe parçanın bu kadar olumlu tepki alması üzerine, bu şekilde daha geniş kitlelere ulaşabiliceğini düşünen Pickpocket, yoluna Türkçe sözlerle devam etmeye karar verdi. 2 sene boyunca sayısız konser organizasyonun da yer alan grup, özellikle sahnedeki duruşu ve performansı ile ilgi çekmeyi başardı.

  2006 yılında bestelerini bir albümde toplamaya karar veren Pickpocket, Müzikotek firması ile yayım anlaşması yaparak bu yöndeki ilk adımını attı. Dağhan Baydur aracılığı ile bir çok iyi müzisyen ve yapımcı ile konuşma ve tanışma fırsatı bulan grup, 2007 yılının Ocak ayında Virus Production ile anlaşarak albüm kayıtlarına başladı. Martin Cru Spencer ve Ümit Kuzer prodüktörlüğünde Marşandiz, Kendi ve Virüs Stüdyolarında kaydedilen albümün kayıt süreci 1 yıl sürdü. Bu süreç içinde konser vermekten kaçınan grup, bütün dikkatini albüm kayıtlarına vererek Hayalle Gerçek Arasındaadlı ilk albümünü tamamladı. Dağıtımı İrem Records tarafından gerçekleşecek olan, 10 Türkçe şarkıdan oluşan albüm, enerjik alt yapısı ile daha piyasaya çıkmadan dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İlk klibini Kork Benden adlı parçasına çekecek olan grup, 14 Nisan 2008de Hayalle Gerçek Arasındaalbümünü piyasaya çıkararak 2008 yılını oldukça hızlı ve hareketli geçirmeye hazırlanıyor.
  [​IMG]
  Onur - Vokal
  Barbaros - Gitar
  Kaan - Gitar
  Muratay - Bas
  Emir - Davul
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Mar 2011
 2. Cevap: Pickpocket

  hiç duymadımm..Hiç de görmedımm yenı buu...:f196:
   
 3. Cevap: Pickpocket

  Evet yeni çıkan bir grup ;)
   
 4. Cevap: Pickpocket

  yollarıı açıkk olsunn...