Picasa Dersleri

'Teknik Yardım' forumunda By RiZeLi tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bilgisayarınızda bulunan fotoğraflarınızı picasa'ya otomatik olarak ekleyebilirsiniz.
  Bilgisayarınıza ekleyeceğiniz fotoğrafları tek bir klasör içinde toplarsanız, bu klasörü de picasada ekle derseniz, bundan böyle bilgisayarınıza eklediğiniz her resim picasada da gözükecektir.
  Bunu daha açık bir şekilde anlatacak olursam, resimlerinizin bulunduğu picasa sayfasını açınız, Yukarıda bulunan Araçlar-seçenekler-genel- en altta bulunan içeri aktarılan resimleri kaydet bölümünde gözatı tıklayarak bilgisayarınızdaki resimlerinizin bulunduğu dosyayı işaretleyiniz,adres o çubukta gözüktüğünde uygula diyoruz ve çıkmıyoruz,Eğer bilgisayarınızda resimler haricinde, gif,film,bmp,png,tif v.s. gibi uzantıları olan resimleri de picasaya eklemek istiyrsanız.aynı yerde üst taraftaki dosya türleri sekmesini tıklayarak pencerelerin hepsini işaretliyoruz, uygula, Tamam diyoruz. çıkıyoruz.

  Ayrıca,şunu da söyleyeyim, bilgisayarınızda resimleriniz ayrı ayrı farklı klasörlerde ise o zaman da, picasayı açıyoruz,sol üst köşede bulunan dosya menüsünden,picasaya klasör ekle diyerek, resimlerinizin bulunduğu klasörleri işaretleyerek te picasaya aktarabilirsiniz.Bundan sonraki bilgisayarınıza her eklediğiniz resimler picasaya otomatik olarak eklenecektir.
  Kolay gelsin.
    2. Cevap: Picasa Dersleri

  teşekkürler
    3. Cevap: Picasa Dersleri

  Bildiğim kadarıyla picasa ya resim eklemek için bir şey yapmaya gerek yok.Eğer pc de picasa varsa ve pc ye bir resim koymuşsanız picasa kendisi otomatik olarak o resmi kendisi buluyor ve ekliyor.Zaten ekranın sağında da bir pencere çıkıyor ve eklediği resimleri görüyorsunuz.
    4. Cevap: Picasa Dersleri

  :f40: Bende böyle biliyorum..:f20: