Peygamberimizin Hacet Duası

'Hz.Muhammed (sav)' forumunda Yasemin tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sıkıntılardan ve musibetlereden kurtulmak için Peygamber Efendimizin Hacet Duasını okuyabilirsiniz.Ayrıca sıkıntılı anlarınızda Cenab-ı Hakk’a dua ve niyazda bulunmalısınız.Bizler Allah’ın yardımına muhtaç kullarız Allahü Teala kulların üzerine musibet ve azabını indirdiği gibi mağfiret ve selametini de indirir.

  Peygamber Efendimizin mübarek dilinden söylenmiş olduğu dualar Allah katında çok daha fazla makbuldür.Aşağıda sizlerle paylaşacağımız Peygamber Efendimizin okuduğu bir hacet duasıdır.

  Peygamber Efendimizin Hacet Duası

  Allahümme inni es’elüke tevfika ehli’l-huda.ve a’male ehli’l-yakini ve manasahate ehli’t-tevbeti ve azme ehli’s-sabri,ve cidde ehli’l-haşyeti ve talebe ehli’r-rağbeti ve teabbude ehli’l-vera’i ve irfane ehli’l-ilmi hatta ahafek.Allahümme inni es’elüke mehafeten tahcuzüni an ma’sıyetike hatta a’mele bitaatike amelen estehikku bihi rıdake ve hatta unasıhake bi’t-tevbeti havfen minke ve hatta uhlisa leke’n-nasihate hubben leke ve hatta etevekkele aleyke fi’l-umuri ve hüsni zannin bike.Sübhaneke Haliki’n-nur.

  Peygamber Efendimizin Hacet Duasının Anlamı

  Allah’ım Senden gerçek imanlı zatların başarısını,ermiş takıylaerin amellerini,tevbe ehlinin öğütleşmesini,sabır ehlinin azmini,korku ehlinin cididyetini,Seni isteyenlerin arzusunu,takva ehlinin ibadetini,ilim erbabının irfanını isterim ki Senden gereği gibi korkayım.Allah’ım, Sana isyandan çekindirecek bir korku ver ki Sana itaat ile öyel amel edeyim,onunla rızana layık olayım.Sen’den korkarak içtenlikle Sana döneyim,sırf Senin sevgini kazanmak için içten öğüt vereyim.Her işte Sana güvenip Sana sığınayım,sana Hüsn-ü zan besleyeyimNurunun yaratıcısı Cenab-ı Hakk’a tesbih ederim.”
   


Yükleniyor...