Peygamberimizin Hacet Duası

'Dini Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sıkıntılardan ve musibetlereden kurtulmak için Peygamber Efendimizin Hacet Duasını okuyabilirsiniz.Ayrıca sıkıntılı anlarınızda Cenab-ı Hakka dua ve niyazda bulunmalısınız.Bizler Allahın yardımına muhtaç kullarız Allahü Teala kulların üzerine musibet ve azabını indirdiği gibi mağfiret ve selametini de indirir.

  Peygamber Efendimizin mübarek dilinden söylenmiş olduğu dualar Allah katında çok daha fazla makbuldür.Aşağıda sizlerle paylaşacağımız Peygamber Efendimizin okuduğu bir hacet duasıdır.

  Peygamber Efendimizin Hacet Duası

  Allahümme inni eselüke tevfika ehlil-huda.ve amale ehlil-yakini ve manasahate ehlit-tevbeti ve azme ehlis-sabri,ve cidde ehlil-haşyeti ve talebe ehlir-rağbeti ve teabbude ehlil-verai ve irfane ehlil-ilmi hatta ahafek.Allahümme inni eselüke mehafeten tahcuzüni an masıyetike hatta amele bitaatike amelen estehikku bihi rıdake ve hatta unasıhake bit-tevbeti havfen minke ve hatta uhlisa leken-nasihate hubben leke ve hatta etevekkele aleyke fil-umuri ve hüsni zannin bike.Sübhaneke Halikin-nur.

  Peygamber Efendimizin Hacet Duasının Anlamı

  Allahım Senden gerçek imanlı zatların başarısını,ermiş takıylaerin amellerini,tevbe ehlinin öğütleşmesini,sabır ehlinin azmini,korku ehlinin cididyetini,Seni isteyenlerin arzusunu,takva ehlinin ibadetini,ilim erbabının irfanını isterim ki Senden gereği gibi korkayım.Allahım, Sana isyandan çekindirecek bir korku ver ki Sana itaat ile öyel amel edeyim,onunla rızana layık olayım.Senden korkarak içtenlikle Sana döneyim,sırf Senin sevgini kazanmak için içten öğüt vereyim.Her işte Sana güvenip Sana sığınayım,sana Hüsn-ü zan besleyeyimNurunun yaratıcısı Cenab-ı Hakka tesbih ederim.