Peygamber Efendimizin Ağrı İçin Okuduğu Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda EyLüL tarafından 20 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Peygamber Efendimizin Ağrı İçin Okuduğu Duası
  Peygamber Efendimizin Ağrıya Okuduğu Dua

  Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: Bir adamı akrep sokmuştu. O gece acıdan uyuyamadı. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâma: Falancayı akrep soktu, bu yüzden geceleyin hiç uyuyamadı diye haber verilmişti. Şöyle buyurdular: Keşke akşamleyin şu duayı okusaydı: Eûzu bikelimâtillahit-tâmmâti min şerri mâ halaka Yarattığının şerrinden Allahın mükemmel kelimelerine sığınırım deseydi, akrebin sokması sabaha kadar ona zarar vermezdi.

  Amr İbnu Hazm radıyallahu anh anlatıyor: Yılan sokmasına karşı okunan duayı Resûlullah aleyhissalâtu vesselâma arzettim, onu okumama izin verdi.

  PEYGAMBERİMİZ RESULULLAHIN OKUDUĞU ŞİFA DUASI

  Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: Resülullah aleyhissalatu vesselam (hastalığım sırasında) bana geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. Bana: Seni, Cebrailin bana getirdiği dua ile tedavi etmeyeyim mi? buyurdular. Ben: Annem babam sana kurban olsun ey Allahın Resülü! Evet! dedim. Okudular: Bismillahi erkîke vallahu yeş ike min külli dâin fike min şerrin-neffasâti fiI-ukadi ve min şerri hâsidin iza hased (Allahın adıyla sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedçilerin şerrine karşı Allah şifa versin (veya şifayı verecek olan Allahtır). Bunu üç sefer okudu.