Peugeot 3008

'Resimli Konular' forumunda KaRL_ tarafından 12 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. 2009 yılının Nisan ayında Fransa pazarına sunulan Peugeot 3008, Mayıs ayı sonunda da Türkiye pazarına sunuldu.

  [​IMG]  Peugeot 3008’in crossover segmentinde, sürüş keyfi ve aktif güvenlik yönlerinden yeni bir referans oluşturulmuş.
  [​IMG]  Mimarisi ve tasarımıyla tam bir crossover.
  3008’in mimarisi, eğimli ön ve yan camları, tek hacimli tasarımı, aşağı doğru da açılabilen SUV tipi bagaj kapağı, yüksek sürüş konumu gibi SUV dünyasından alınan farklı unsurları bir araya getirmeyi başarmış.

  [​IMG]  Önde, Peugeot özellikleri aracın geniş boyutlarına uyarlanmak üzere yeniden yorumlanırken, arka bölümde özenle tasarlanan geniş yan panoları aracın görsel olarak yola oturmasını sağlıyor.
  [​IMG]  Belli bir donanım düzeyinden itibaren, tamponlar hizasındaki özel kaplamalar olmak üzere araçta “off-road” çağrışımlı unsurlar da kullanılmış.
  [​IMG]
    2. Cevap: Peugeot 3008

  Aracın uçak kokpitlerini çağrıştıran geniş iç mekânında, prestijli ve ergonomik koltuklar dikkat çekiyor. Yolcular da geniş, son derece özenli ve konforlu bir iç mekânda yolculuk yapma keyfini yaşıyorlar.
  [​IMG]  1,60 m2’lik panoramik cam tavan, iç mekâna daha fazla aydınlık ve görüş alanı kazandırıyor.
  [​IMG]  Araç Multiflex kabini, üç pozisyonlu hareketli bagaj döşemesi ve katlanabilen arka koltuk sırtlıkları sayesinde isteğe göre şekil değiştirebiliyor.
  [​IMG]  Koltuk sırtlıkları yatırıldıkları ve ön yolcu koltuk sırtlığının tablet şekline dönüştürüldüğü zaman, 3008 bagajından kokpit paneline kadar tamamen düz bir zemin sunabiliyor. Böylece aracın yükleme hacmi bagajda sadece bagaj koruyucusu altında 512 litre iken, ön koltuk arkasına kadar 1.604 litreye kadar çıkartılabiliyor.
  [​IMG]  Araçtaki herkesin huzur ve güvenliğini daha da artırmak üzere, pazarda bir ilk oluşturan çok sayıda teknoloji sürücünün kullanımına standart veya opsiyonel olarak sunuluyor.
  Bu özellikler arasında hıza göre iki araç arasındaki güvenlik mesafesine uyulması konusunda uyarıda bulunan Mesafe Alarmı, uçaklarda kullanılan ve 3008’e uyarlanan head up ekranı, elektrikli otomatik park freni, rampada kalkış yardım sistemi sayılabilir.
  3008, crossover sınıfında sürüş keyfi ve aktif güvenlik yönlerinden yeni bir referans oluşturmayı hedefliyor.
  Mükemmel kasa sertliği ile güçlendirilmiş süspansiyonu, Mac-Pherson tipi bir ön takım ile esnek bir arka süspansiyon grubundan oluşuyor.

  [​IMG]
    3. Cevap: Peugeot 3008

  Hmmm....Gerçek çok hoş bi araba :f40:
    4. Cevap: Peugeot 3008

  1,6 THP ve yeni 2,0 HDi FAP olmak üzere yüksek performanslı iki motor tipi ile sunulan arka dingil üzerindeki Dynamic Rolling Control sistemi, yalpa kontrolü konusunda limitleri daha da ileri taşırken, en üst seviyede bir süspansiyon konforu sağlıyor.
  Sunulan bir diğer yenilik de, özel bir anti-patinaj fonksiyonu ile Mud & Snow lastiklerden oluşan güçlendirilmiş çekiş sistemi; bu sistem 3008’in iki ön tekerleğinin çekiş gücünün maksimize edilmesini sağlayarak, araca “off-road” özellikleri kazandırıyor.

  [​IMG]  Sistemde sürücünün, Standard, Kar, arazi (Çamur/ Toprak/ Islak zemin), Kum ve ESP off olmak üzere 5 farklı moda göre ayar yapabilmesini sağlayan bir ayar düğmesi bulunuyor.
  3008’in çevre performansının kalbinde pazardaki en ileri teknolojilerden yararlanarak geliştirilen, gerek benzinli (BMW Group ile ortaklaşa geliştirilen 1,6 VTi ve THP) gerekse dizel (1,6 l ve partikül filtreli 2,0 HDi) altı motor grubu yer alıyor.
  En çevreci versiyon sadece 4,9 l / 100 km’lik düşük bir yakıt tüketimi ile 130 g/km CO2 salınımı sağlıyor.
  3008’de 110 HP 1.6 HDi, 150 HP ve 163 HP olmak üzere iki farklı güç seviyseiyle sunulan 2.0 HDi dizel motorlar, 120 HP 1.6 VTi, 150 HP ve 156 HP olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile sunulan 1.6 THP benzinli motor seçenekleri yer alıyor.

  [​IMG]  Araçta versiyonlara bağlı olarak manuel ve otomatik vites seçenekleri bulunuyor. Ayrıca 2011’de bir de hibrid versiyon üretimi planlanıyor.

  [​IMG]
    5. Cevap: Peugeot 3008

  :):)Hepimize böle bi araba kısmet olur işallah.:):)
    6. Cevap: Peugeot 3008

  güzel olmuş :)