Pes 2013 Demo İnceleme

'Oyun Bölümü' forumunda Merve tarafından 28 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Pes 2013 Demo İncelemesi

  2013 Pes Demo İnceleme

  Takımları seçiyoruz ve ardından sahadayız. İlk düdük ve maç başladı. İlk paslaşmalar, araya adam kaçırma, yapılacak hataları takipe etme, kaleye ilk şut ve faul derken... Görüyoruz ki PES 2013'te demo itibarıyla ciddi bir değişiklik yok. Animasyon motoru hemen hemen aynı. Bir önceki oyunda iyi olan top fizikleri, demo itibarıyla bu oyunda da korunmuş. Özellikle uzaktan şut çekmek çok zevkli. Organize geliştirdiğiniz ataklarda, karşı takımın defansı hata yapmanızı bekliyor ve aniden karşı atağa kalkarak yapay zeka seviyelerinin iyi olduğunu kanıtlıyor.

  oyuncuların her yöne rahatlıkla dönebilmelerini sağlayan bu özgürlük, oynanışı FIFA serisine daha da benzetirken çok daha gerçekçi kılmayı da başarıyor. Bu sayede topla istediğimiz yöne dönebiliyor, ani çalımlar atabiliyor ya da top saklayabiliyoruz.

  Ayrıca oyunculara getirilen kişisellik özelliği de her oyuncunun farklı tepkiler vermesine ve farklı şekilde futbol oynamasına yol açmış. Bu çok güzel çünkü her futbolcuyla aynı şeyleri yapabiliyor olmak, bir futbol oyununu baltalayan en önemli etkendir.

  Karakter tasarımları, stadyum tasarımları, ışıklandırmalar, son yıllarda çıkan önceki PES oyunlarında nasılsa bu oyunda da aynı. Tribün detayları tek kelimeyle berbat. Karton yapıda taraftarlar ve o boş tribün hissi hala sürüyor. Demo itibarıyla pek işitsel detay da olmadığından, ambiyans anlamında fazlasıyla yavandı karşılaşmalar.

  Geçtiğimiz yıla göre devasa olarak adlandırılabilecek herhangi bir geliştirme yok ama oynanış gerçek anlamda iyiye gitmeye devam ediyor. Özellikle 2014 sürümünde Fox Engine ile yepyeni bir PES oyunu görebileceğimizi düşünürsek, Konaminin bu nesil için son kurşunlarını sıktığını rahatlıkla anlayabiliyoruz.  alıntı

   


Similar Threads: 2013 Demo
Forum Başlık Tarih
Oyun Bölümü Pes 2013 Demo Nasıl Yüklenir 28 Ağustos 2012
Oyun Bölümü Pes 2013 Demo Ne Zaman Çıkıyor 28 Ağustos 2012
Oyun Bölümü Pes 2013 Demo Çıkış Tarihi 28 Ağustos 2012
Oyun Bölümü Pes 2013 Demo Nasıl Kurulur 28 Ağustos 2012
Oyun Bölümü Pes 2013 Demo Çıkış Tarihi 31 Temmuz 2012