Pes 2011 Klavye ve Tuş Ayarları

'Oyun Bölümü' forumunda Wish tarafından 19 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. pes 2011 bilgisayar tuş ayarları


  Pes de oyun içinde normalde klavye tuş ayarları yoktur. Peki Pes te klavye tuş ayarlarını nasıl yapacağız diye düşünüyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek klavye tuş ayarlarınızı yapabilirsiniz.

  Pes oyununu açmak istediğiniz pes ikonuna (başlattaki olabilir, masaüstündeki olabilir, oyunun kurulu olduğu dizindeki olabilir.) Sağ tıklayın – settings e tıklayın – açılan pencereden keybordsa tıklayın artık buradan ayarları yapabilirsiniz.

  1.ADIM–> oyuna girmeden önce başlat/programlar/konami/pes6 klasörü içinde SETTINGS var.. buradaki amaç gamepadinizdeki tuş takımını oyuna tanıtmaktır, yani burada şut/pas/orta hangisi olsun diye seçmiyorsunuz, burada üçgen gamepadinizde hangi tuşa denk gelmeli, kare hangi tuşa denk gelmeli, yuvarlak hangi tuş olmalı bunları belirliyorsunuz..

  bu ayarları yapabilmek için; settings penceresinde mesela L2 ye tıklayın, küçük bir uyarı penceresi açılacak, gamepadinizde L2 ye tıklayın, böylece oyun sizin gamepadinizdeki L2 nin yerini öğrenmiş olacak.. bu şekilde L1-L2-R1-R2, yuvarlak, kare, x, üçgen tuşlarını tek tek tanıtın..

  bu işlemleri bitirdikten sonra artık oyun sizin gamepadinizdeki tuşların yerlerini öğrenmiş olacaktır!

  2.ADIM–> oyuna girdikten sonra OPTIONS/BUTTON KONFIG menusune giriyorsunuz.. resimdeki gamepade bir daha bakın, orada X e denk gelen tuşu kullanarak seçme/bırakma işlemi yapacaksınız.. hangi tuş ile ne yapmak istediğinizi seçme vakti geldi, yani kare=şut ama siz yuvarlak=şut olsun istiyorsunuz diyelim, önce SHOOT yazısı üzerine gelin, Xe basıp onu kulagından yakalayın yuvarlak üzerine sürükleyip Xe tekrar basın, onu oraya bırakmış olursunuz..

  3.ADIM–> button konfig menusunde karşımıza çıkan ilk ayarlar ATTACK yapmakla ilgilidir, bu nedenle bir de DEFANS yapmakla ilgili ayarları yapmamız gereliyor.. ATTACK sayfasında hiçbirşey seçili değilken gamepadde YUVARLAKa denk gelen tuşa basarsanız yazıların değiştiğini göreceksiniz.. yani top sizde değilken yerden kayarak topa müdahale/oyuncuya baskı gibi ayarları yaparsınız.. yine gamepadinizdeki X tuşunu kullanarak ayarları yapın..


  [​IMG]