Perşembenin Gelişi...Yılmaz Özdil...

'Haberler' forumunda Flu tarafından 23 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Flu

  Flu

  İftiraya uğrayan albay kafasına sıktı. Deniz Kuvvetleri Komutanı, “Teröristi bırakıyorlar, bize terörist muamelesi yapıyorlar dedi.


  Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı ile Eskişehir Jandarma Komutanı içeri tıkıldı. Foça çıkarma gemileri komutanı Tuğamiral ile Güney Deniz Saha Komutanı Koramiralin şüpheli sıfatıyla ifadesi alındı. 3üncü Ordu Komutanı ifadeye çağırıldı. Genelkurmay Başkanının gizli gizli kaydedilen ses bandı internete sızdırıldı.

  *

  2 gün sonra...

  *

  Şubat 2010 MGK bildirisi:

  Iraktaki gelişmeler bütün boyutlarıyla ele alınmış, Kıbrıstaki müzakere süreci gözden geçirilmiş, Ege sorunları kapsamında Doğu Akdenizdeki hak ve çıkarlarımız değerlendirilmiştir. Kardeşlik olgusunun pekiştirilmesi bağlamında, tüm kurumlarımızın işbirliği ve eşgüdüm içinde icra ettikleri faaliyetlerin sürdürülmesi kararlılığı bir kez daha teyit edilmiştir.

  *

  2 gün sonra...

  *

  Tüm kurumlarımızın işbirliği ve eşgüdüm içinde icra ettikleri kararlı faaliyetler neticesinde... Hava Kuvvetleri eski Komutanı gözaltına alındı, Deniz Kuvvetleri eski Komutanı gözaltına alındı, Birinci Ordu eski Komutanı gözaltına alındı. Lojmanlarında pijamayla kahvaltı eden komutanlar, evlerinin basılacağını ve içeri tıkılacaklarını TRT 2den öğrendi.

  *

  2 ay sonra...

  *

  Nisan 2010 MGK bildirisi:

  Kritik toplantı, Genelkurmay Başkanı gözaltına alındığı için yerine vekâlet eden astsubay kıdemli başçavuşun... Kara Kuvvetleri Komutanının evi basıldığı için yerine vekâlet eden istihkam onbaşının... Hava Kuvvetleri Komutanı ifadeye çağırıldığı için vekâlet eden THY genel müdürünün... Deniz Kuvvetleri Komutanı tutuklandığı için ve Deniz Kuvvetlerinde tutuklanmayan subay-astsubay kalmadığı için şehir hatları vapuru çımacısının katılımıyla gerçekleştirilmiştir... Kritik toplantı 2 dakika sürmüş, işbirliği ve eşgüdümle iç ve dış tehditler ele alınmıştır.  Hürriyet