Pembe akıntı gebelik belirtisi mi

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 16 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. pembe akıntı gebelik belirtisi midir?  Kadınalrda görülen pembe akıntı neyin belirtisidir bu renkte akıntı gebelik belirtisi olabilirmi merak ettiğiniz bu soruların yanıtlarını aşağıdaki kısa yazımızda bulabilirsiniz..

  pembe-akinti-gebelik-belirtisimidir-.jpeg

  Hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkan bazı belirtileri vardır. Bir kadının vajinal akıntı ona adet döngüsü sırasında veya o hamile olup olmadığını konusunda bir ipucu verebilir. hamile kaldığınız andan itibaren 7 gün içerisinde embriyo rahime yerleşir.

  Bu süreç gerçekleşirken anne adaylarında bazı belirtiler gözlemlenmeye başlar. Eğer embriyo adet kanamasından önce rahime düşerse bu süreçte hafif kanamalar oluşabilir. Bu akıntı genellikle pembe renklidir. Tipik olarak, bir kadının yumurtlama döneminde servikal mukus bir artış olacaktır. Yumurtlama servikal mukus kuruduktan sonra yukarı ve genellikle onun döngüsünün kalanı boyunca kuru kalır.

  Bir kadın hamile olduğunda, onu hangi östrojen düzeyleri artış onu daha servikal sıvı salgılar neden olabilir. Servikal sıvı bu artış gebeliğin erken bir belirtisi olabilir. Bazı kadınlar gibi krem, losyon ya da erken gebelikte sarımsı renkli vajinal akıntı olması açıklanmaktadır. Bu gebeliğin en iyi göstergesi değildir bu yüzden Ancak gebelikle ilgisiz olarak normal östrojen değişiklikleri aynı zamanda vajinal akıntıya neden olabilmektedir.