Pelin Öztekin Son Hali-Pelin Öztekin Nasıl Kilo Verdi?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Burcu tarafından 3 Şubat 2015 tarihinde açılan konu


 1. Pelin Öztekin'i tüm Türkiye çok yakından tanıyor. Önceleri onu şirin, neşeli, kendiyle barışık, özgüven sahibi ve başarılı bir oyuncu olarak tanıyorduk. Çok Güzel Hareketler Bunlar, Doksanlar gibi dizilerde karşımıza çıktı ve seyirci onu evin sevimli ve haşarı kızı olarak kabul etti. Ünlü oyuncu Rasim Öztekin'in kızı olduğunu da biliyorduk. Bilmediğimiz bir şey var dı ki o da Pelin'in azmi, iradesi ve cesaretiydi...

  Şimdi bunları neden söylüyorsun diye sorarsanız sebebi çok basit. Ne yesem yarıyor, bir türlü kilo veremiyorum, her yolu denedim bir türlü zayıflayamıyorum bahanelerinin arkasına saklananlar işte size azmin zaferi... Pelin ÖZTEKİN...

  pelin_oztekin.jpg
  Pelin Öztekin'i tanıdığımızda böyle bir görüntüye sahipti. Oldukça güzel ve başarılı olduğu inkar edilemez ama o bununla yetinmedi ve bir yılda tam 68 kilo vererek herkesi şaşırttı. Peki nasıl oldu da bu kadar kiloyu vermeye karar verdi ve bu aşamada neler yaşadı?

  Ortaokuldan sonra kilo almaya başlayan Pelin Öztekin aslında tiroid hastalığının etkisiyle kilo aldığını ve uyguladığı diyetler ile istediği sonuca ulaşamadığı için mide küçültme operasyonuna karar vermiş. Pek çok ünlü diyeti deneyen Pelin bazen kendi bildiğini okumuş ve kilo vermiş ama bu kez sağlık sorunları ortaya çıkmış.

  Kilolarıyla barışık olduğunu ancak sağlık sorunları yaşamaktan çekindiği için zayıflamaya karar verdiğini de dile getiren Pelin Öztekin 20 Mart'ta ameliyat masasına yatmış ve tüp mide ameliyatı olmuş. 45 dakika kadar ameliyatta kalan Pelin Öztekin'in midesinde ne balon var ne de kelepçe. Yapılan işlemle midesi tüp şekline getirilmiş yani midesi yemek borusuyla aynı hizada ve bağırsaklara bağlanmış.

  Pelin Öztekin'in beslenmesi:
  Pelin Öztekin operasyonun ardından ilk bir hafta sadece çorbayla beslenmiş. Tabiki taneciksiz çorba. Sebze ya da et suyu gibi sıvı gıdalarla ilk haftasını atlatmış. Sonraki hafta normal çorba ile beslenmeye devam etmiş. Daha sonra sıra pürelere gelmiş.

  Şu anda hayatından ekmeği çıkarmış durumda olan Pelin et ve salata yiyerek beslenmiyor. Günde 7-8 öğün yiyerek kilo verdiğini de söylemeyi ihmal etmiyor.

  İşte karşınızda şirin, neşeli, kendiyle barışık, özgüven sahibi ve başarılı ve zayıf Pelin Öztekin...

  Pelin-öztekin-1.jpeg

  Umarım yazdıklarımda Pelin'i incitecek bir kelime dahi yoktur. O güzel gözlerin hep mutlulukla baksın hayata... Güzeldin ama şimdi daha bir güzelleştin Pelincim :f97: