Pekin'de ABD'nde büyük şok!

'Spor Gündemi' forumunda chemist tarafından 21 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. Pekin'de büyük şok! ABD, 4x100 yarışında elendi

  29. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda atletizmde, erkekler 4x100 metre bayrak yarışının favorileri arasında yer alan ABD, elenerek büyük bir sürprize imza attı.

  "Kuş Yuvası" olarak adlandırılan Ulusal Stat’taki oyunların atletizm müsabakalarının 7. gününde ABD takımı, koşunun son 100 metresindeki değişim sırasında bayrağı düşürdü ve finale kalma başarısını gösteremedi. Bayrak, Darvis Patton ile son 100 metreyi koşacak Tyson Gay arasındaki değişim sırasında düştü.
  ABD’nin, 4x100 metre erkekler bayrak kategorisinde 16. altın madalyasını geri alarak, Atina-2004’te İngiltere’ye yitirdiği üstünlüğünü yeniden sağlayacağı düşünülüyordu.
  Bayrağı son 100 metrede devralamayan Gay, 100 metre finaline de kalamamıştı.

  Diğer taraftan, Güney Afrika ve Polonya da bayrak değiştiremeyerek finallere kalamadı.

  ABD, BAYANLARDA DA FİNALE KALMA BAŞARISINI GÖSTEREMEDİ

  Atletizmde 4x100 metre erkekler bayrak koşusunda elenen ABD, bayanlarda da aynı hezimete uğradı.
  ABD’nin erkek takımının bayrağı düşürerek elendiği eleme koşusundan yaklaşık 25 dakika sonraki müsabakada ABD bayan takımı da aynı kadere boyun eğdi ve finale kalma başarısını gösteremedi.
  ABD bayan takımı bayrağı, Lauryn Williams ile Torri Edwards arasındaki değişim sırasında düşürdü. Edwards, erkeklerde bayrağı devralamayan son 100 metreyi koşması gereken Tyson Gay’in tersine, bayrağı düştüğü yerden
  alarak yarışı tamamlamayı tercih etti, ancak sonuncu olmaktan kurtulamadı.
  Erkeklerde 4x100 metre bayrak yarışı elemelerinde en iyi dereceyi, 38.26 saniyeyle Trinidad-Tobago elde ederken, İngiltere ve İtalya takımları diskalifiye edildi.

  ERKEKLER 400 METRE FİNALİNDE TÜM MADALYALAR ABD’NİN

  Öte yandan erkekler 400 metre finalinde ilk 3 sıra, ABD’li atletlerin oldu. "Kuş Yuvası" olarak adlandırılan Ulusal Stat’taki oyunların atletizm müsabakalarının 7. gününde, erkekler 400 metrede 22 yaşındaki dünya
  ikincisi atlet LaShawn Merritt, 43.75 saniyelik derecesiyle birinci olarak, altın madalyanın sahibi oldu.
  Gümüş madalyayı, kariyerinde 2 dünya şampiyonluğu bulunan Atina-2004’ün altın madalyalı ismi Jeremy Wariner, 44.74 saniyelik derecesiyle alırken, bronz madalya ise 44.80 saniyelik zamanıyla ABD’li David Neville’ye gitti.
    2. Komik bir durum mu desem yoksa büyük dikkatsizlikmi.

  Gerçekten büyük bir şok..
  Bilgiler için teşekkürler Chemist