Peker Açıkalın yoğun bakımda,

'Medya Bölümü' forumunda Violet tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Peker Açıkalın yoğun bakımda

  [​IMG]


  Ünlü oyuncu Peker Açıkalın, bir tartışma sonrası fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Sanatçının kalbinin birkaç kez durduktan sonra tekrar çalıştığı belirtildi.

  Kadıköy Şifa Sağlık Grubu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Açıkalın'ın bir tartışma sonrası fenalaşıp düştüğü ifadesi ile özel araç ile hastaneye getirildiği belirtilerek, "İlk muayenesinde solunumu ve dolaşımı yoktu, tansiyonu alınamıyordu. Siyonoze idi monitorize edildi." denildi.

  Ventriküler fibrilasyon da olduğu tespit edildi. Mavi kod verilip kalp ve solunum canlandırma işlemi (CPR)'ne başlandı. Yapılan uzun müdahale sırasında kalbi birkaç kez durdu ve elektroşokla geri döndürüldü. Müdahale sırasında daha önceki hastalığı hakkında kardiyoloğundan bilgi alındı. Yapılan müdahale ve tetkikler sırasında Miyokard Enfaktüsü geçirdiği anlaşıldı.

  Acil koroner Angiografi gerektiği düşünüldüğünden Koşuyolu Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi ile görüşüldü. Gerekli müdahalenin yapılabilmesi için Kadıköy ŞifaHastanesi Kardiyoloğu eşliğinde ambulansımızla sevk edildi" denildi.