peeling nedir

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Peeling hakkında Bilgi
  Neden Peeling Yapılır
  Peeling ne zaman yapılmalıdır
  Peeling İle neler tedavi edilir  Peeling Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, Alfa hidroksi asitler(AHA), triklosetik asit(TCA), salisilik asit, jesner solisyonu ve kombinasyonlarıdır.

  Amaç Nedir?, Neler Tedavi Edilebilir?

  Güneş, yanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, karaciğer lekeleri, çiller, kanser potansiyeli taşıyan kabuklu kızarıklık veya yüzdeki koyu renkli lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir hatta iyileştirilebilir.

  Aktif aknede iyileşmeye ve akne izlerinde düzelmeye yardımcıdır. Deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir ve yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgün, daha homojendir.

  Neler tedavi edilemez?


  Derideki gevşeme ve sarkmalar düzeltilemez. Kimyasal peeling işlemi yüz gerdirme, kaş kaldırma işlemlerinin yerini tutmaz veya gözkapağı düşüklüğünü gidermede etkili değildir. Derin çukurlarda bir dereceye kadar yardımcı olabilmekte, küçük çukurlar ve izlerde ise çok etkilidir.

  Yüz peelingi için en uygun zaman ne zamandır?


  Uyku öncesi yüz peelingi yapmak için en ideal zamandır.

  Yüz peelingi nasıl yapılır?

  Yüzünüzü alıştığınız biçimde temizledikten sonra peelingi yüzünüze uygulayıp 1-2 dakika dairesel hareketler ile hafif masaj yapın.

  Peeling işlemi bittikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Peeling sonrasında besleyici krem veya maske sürün.Ardından cildinizi dinlenmeye bırakın.

  Peeling sonrası cilt nasıl olmalıdır?

  Peeling sonrasında cildiniz taze ve yumuşak olmalıdır. Oluşan kızarıklıklar kısa bir müddet sonra geçer. Eğer peeling sonrası kızarıklıklar bir kaç dakika içinde geçmezse, cildinizde yanma ve kaşıntı hissediyorsanız bu, ürünün cildinize uygun olmadığının işaretidir.

  O zaman daha hafif, daha uyumlu maddelerle başka bir peeling yöntemi denemelisiniz.

  Hangi peeling ne zaman uygulanmalıdır?

  El ve ayak peelinglerini manikür – pedikür esnasında, vücut peelinglerini duş ya da banyodan sonra kullanmanız daha uygun olur. Peeling sonrasında cildinize süt ya da krem uygulayın.

  Peeling yöntemi hangi sıklıkla denenmelidir?

  Peeling uygulamasını haftada en fazla 1 veya 2 defa yapmalısınız. Aksi takdirde cildinizin kendini koruma fonksiyonunu zayıflatırsınız. Bu özellikle kuru ciltler için çok önemlidir.

  Hassas ciltlerde peeling hangi sıklıkla kullanılır?

  Hassas ya da sivilceli ciltlerde dikkatli olunmadır. Hassas veya sivilceli cilde sahipseniz peelingleri dikkatli ve haftada en fazla 1 kez kullanmalısınız.

  Peeling yerine ne kullanabilirim?

  Peelinglere ucuz ve etkili alternatif olarak banyo lifi ya da masaj eldiveni kullanılabilir. Uzun olmaları sayesinde sırtınız gibi, vücudunuzun normalde ulaşamayacağınız bölgelerinize ulaşabilirsiniz. Ancak dikkatli olup cildi harap etmemek gerek.

  Peeling nerede uygulanmaz?

  Göz çevresinde peeling ürünleri kullanılmaz
    2. Cevap: peeling nedir

  Peeling demek zımpara demek :f196::) hani duvarı boyaya hazırlarken zımpara yapılır ya.Yüz içinde aynı işlemin yumuşak şekli... :)
    3. Cevap: peeling nedir

  Aslında yüz bölgesi hariç en güzel peeling bildiğimiz kese :f196:
    4. Cevap: peeling nedir

  :f40: Kesinlikle doğru canım.Bayramda kaplıcalara gidelim :)
    5. Cevap: peeling nedir

  Bayramda nereye gideceğimizi şaşırdık artık :)