Paypalla Alışveriş Nasıl yapılır

'Teknik Yardım' forumunda Sitem tarafından 2 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Paypal ile Alışveriş Yapılan Türk Siteler


  Paypal nasıl çalışıyor ?
  Paypal Belçika, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde yerel web siteleri bulundurarak, bu ülkelerde sorunsuz çalışıyorsa da Türkiyenin de aralarında bulunduğu 37 ülkedeki kişiler tarafından belli kısıtlamalarla kullanılabiliyor.

  Dikkat edilmesi gereken nokta, Türkiyenin de dâhil olduğu bir grup ülkede bulunan yerel bir banka hesabına ödeme yapılamaması.

  Paypal ile Amerikan Doları ve Yen gibi birden çok para birimini kullanarak ödeme alabilir veya yapabilirsiniz. Bu para birimleri arasındaki değişimleri Paypal otomatik olarak yaptığı için parite gibi detaylarla uğraşmanız gerekmiyor. Tabii bu işlemler için belirli bir ücret alınıyor.

  Paypal alışveriş

  Türk alışveriş sitelerinde henüz yaygınlaşmayan hatta bulunmayan paypal sistemi genellikle yurt dışı alışverişlerinde kullanılmaktadır. Genelde paypal sistemini kullanan alışveriş siteleri bunu ya anasayfalarında yada ödeme sayfalarında belirtirler. Size örnek yurt dışından alışveriş yapabileceğiniz eBay ve DealExtreme sitelerini örnek verebilirim. Yurdumuzda paypal sistemini genel olarak hosting satıcıları kullanırlar örnek olarak Vital Hostingi verebilirim. Yapmanız gereken tek şey ise alışveriş sepetini doldurmak ve ödeme bölümüne geldiğinizde paypal ödeme şeklini seçmektir. Ondan sonra size paypal mail adresini ve şifreniz istenecektir. Ödemeyi onayladığınızda ise ödeme ücreti kredi kartınızdan kesilecektir.

  Paypal ile aynı zamanda başka bir paypal hesabına para gönderebilir yada alabilirsiniz. Sadece mail adresinizi kullanarak paypal hesapları arasında para transferi yapabilirsiniz. Örnek olarak, İnternette iş yaptırdığınız bir tasarımcıya para ödemeniz gerekiyor ancak nakit paranız yok havale yada eft yapabilecek durumunuz da yok eğer karşınızdaki tasarımcının bir paypal hesabı varsa kredi kartınız yardımı ile paypaldan tasarımcınıza ödeme yapmanız mümkündür. Aynı şekilde sizde paypal hesabınıza başka birinden ücret alabilirsiniz.

  Aldığınız ücreti banka hesabınıza aktarmak için ise kredi kartı eklerken yaptığımız işlemleri banka hesabı eklemek için yapıyorsunuz ve ücretinizi paypaldan banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

  Paypal kullanmasını bilenler için gerçekten güzel bir sistemdir. Üstte anlatmak istediklerimi uyguladığınız sürece bence başınız ağrımaz ve paypal sistemini verimli bir şekilde kullanırsınız..


  Paypal ile Alışveriş Yapılan bir kaç Türk Siteleri

  kitapyurdu - Kitap Alışverişi
  çiçek Sepeti - Çiçek
  Çikolata Sepeti - Çikolata Mağazası
   


Similar Threads: Paypalla Alışveriş
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım En İyi Online Alışveriş Siteleri İsimleri Adresleri 1 Aralık 2012
Teknik Yardım BKM Express İle Nasıl Alışveriş Yapılır? 1 Aralık 2012
Teknik Yardım en iyi alışveriş siteleri 4 Ekim 2010