Paylaşım Klasörlerinde Sorun Giderme

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Paylaşım Klasörlerinde Sorun Giderme

  Paylaşım Klasörlerini kullanmak için, hem sizin hem de kişinizin Windows Live Messenger 8.0 veya daha ileri bir sürüm kullanıyor olmanız gerekir.
  Paylaşım Klasörleri şu nedenlerle çalışmayabilir:

  Dosya gönderme veya alma ayrıcalığınız olmadan konuk olarak oturum açtınız.
  Sis veya kişiniz FAT32 bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanıyor. Paylaşım Klasörleri'nin çalışması için, sistem bölümünü NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer gelişmiş özellikleri sağlayan bir dosya sistemi.) biçimine dönüştürmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için bkz: Paylaşım Klasörleri kullanılamıyor.
  Windows Live Messenger, yönetici ayrıcalıkları olmayan ve diğer kullanıcılara erişim hakkı veremeyen biri tarafından kuruldu.
  Size veya kişiniz, Paylaşım Klasörleri'nin çalışmasını engelleyen bir Messenger eklentisine sahipsiniz.
  Klasör paylaşmak için gereken bir güvenlik güncelleştirmesini yüklemediniz.
  Yeterli boş sabit disk alanınız yok.

  Paylaşım Klasörleri'ni kullanmada sorun yaşıyorsanız:

  Kişinize anlık ileti gönderebildiğinizden emin olun.
  Sorunun yalnızca tek bir kişiyi mi etkilediğini görmek için başka bir kişiyle paylaşmayı deneyin.
  Konuşma penceresini kullanarak tek bir dosya gönderin.
  Durumunuzu Çevrimiçi olarak ayarlayın ve kişinizin de aynısını yapmasını isteyin.
  Sizin ve kişinizin Paylaşım Klasörleri'ni etkinleştirdiğinizden emin olun. Daha fazla bilgi için, bkz. Kişiye dosyaları gönderme.
  Sizin ve kişinizin birbirinizi engellemediğinizden emin olun. Daha fazla bilgi için, bkz. Kişi hatalı durum görüntülüyor.
  Paylaşım klasörüne yeni bir sınama dosyası ekleyin. Messenger programını yeniden başlatın ve yeniden oturum açın.
  Sorun devam ederse, bilgisayarınızda bir yönetici olarak oturum açın ve sonra Messenger programını kaldırıp yeniden yükleyin.

  Notlar


  Sizin veya kişinizin bilgisayarında yüklü güvenlik duvarı varsa, Paylaşım Klasörleri'ni engelliyor olabilir. Güvenlik duvarı ayarlarınızı değiştirme hakkında daha fazla bilgi için, güvenlik duvarı belgelerinize bakın.
  Bir dosya çok fazla miktarda veri içeriyorsa veya paylaşım için birden fazla kişi ayarladıysanız, dosya aktarımı yavaş olabilir. Aktarım süreleri de Internet bağlantınıza bağlı olarak değişir.
  Messenger belirli dosyaların paylaşılmasını güvenli olmayabilecekleri için engeller. Bu dosyalar kırmızı ünlem işaretiyle işaretlenirler. Bunlar .exe, .cmd veya .js dosya adı uzantısına sahip olabilirler ya da gizli dosya, sistem dosyası veya geçici dosya olabilirler