Patronunuzun yüzü....

'Sosyal Konular' forumunda Mirayy tarafından 21 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Patronunuzun yüzüne bir daha bakın! İyi bir yönetici için olmazsa olmaz özelliklere bir yenisi daha eklendi.Her şey yüz hatlarında saklı!

  İyi bir patron olmak için yazılan onlarca kitapta (yöneticilerin başucu kitapları) olmazsa olmaz özellikler; becerikli, doğru analiz yeteneği ve soğukkanlılık olarak gösterilir.
  Şimdi bu bilindik özelliklere bir yenisi daha eklendi. Şimdi patronunuza dönün ve yüzüne iyice bakın, iyi mi kötü mü karar vermek yüz hatlarında gizli.

  Otomobil Şirketi Vauxhall’ın öncülüğünde, İngiltere’deki Kent Üniveritesi tarafından yapılan araştırmada ideal patron yüzünün ne şekilde olması gerektiği üzerine bir çalışma yapıldı.

  Araştırmada 200 kadar yönetici ve çalışanla çeşitli görüşmeler yapıldı. Elde edilen sonuçlar, suçluların robot resminin oluşturulmasında kullanılan yeni bir çizim tekniği ile görselleştirildi.

  Bu sonuçlara göre başarılı erkek patronlar, açık ve geniş bir alına sahip. Böylece daha güvenilir bir imaj sergiliyorlar. İnce kaşlara, geniş gözlere ve dolgun dudaklara sahip kadın yöneticiler ise çalışanlarına ilham veriyor.