Patlayan ampulleri nasıl değerlendirebilirim?

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Patlayan ampulleri nasıl değerlendirebilirim?
  İnsanlar boş vakitlerini değerlendirecek pek çok hobi ile uğraşıyor. Bu uğraşlar bazen sıradan işler olurken çoğu zamanda ilginç buluşlar olarak karşımıza çıkabiliyor. İşte bunlardan bir tanesi…

  Evde patlayan ampulleri atmak yerine değerlendirme yoluna giden yaratıcı kişilerin ellerinden çıkan farklı buluşlar. Sizde evinizde kullandığınız ampuller patlayınca onları bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz hayal gücü.

  Aşağıdaki resimlere bakıldığı zaman ampuller ile yapılabilecek çok şık ve farklı dekorasyon örnekleri görülüyor. Bazen şeker kabı olarak karşımıza çıkan ampuller bazen baharatlık, bazen ise gazyağı lambası bazende şık dekoratif süsler olmuşlar.

  Patlayan ampullerin vida kısmı dikkatlice sökülüp içi boşaltıldıktan sonra istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz üzerini farklı kumaşlar ya da iplerle sararak çocuk odanız için şirin süslerde yapabilirsiniz.

  Çiçeklerle aranız iyi ise o zaman patlayan, bozulan ampullerden vazo dahi yapabilirsiniz. İçini suyla doldurduğunuz ampullerin içine hoş kokulu çiçekler koyabilmeniz mümkün. Hem ev dekorasyonunuza farklı bir bakış açısı getirebilir hemde boş vakitlerinizi değerlendirecek hoş bir hobi edinmiş olacaksınız.

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]