Patchwork nasıl yapılır anlatımlı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Demet tarafından 11 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Patchwork nasıl yapılır anlatımlı

  Kırkyama ya da patchwork özellikle evinde dikiş nakış işiyle uğraşan bayanların sıklıkla yaptığı hem kullanışlı hemde gösterişli bir el sanatı türüdür. Neden böyle söylediğimi hemen açıklayayım. Evde dikiş diken bayanlar fazlasıyla artık kumaş sahibi oluyorlar. Her kumaştan bir miktar artınca bu kumaşları değerlendirmek yine marifetli hanımlara kalıyor.

  İşte artık kumaşları en iyi değerlendirme yöntemlerinden birisi olan patchwork nasıl yapılır hemen anlatalım.
  Kırkyama tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir uğraştır. Elinizdeki artık kumaşları değerlendirmek için güzel bir yöntemdir. Elinizdeki kumaşları eşit şekilde kesip geometrik desenler dahilinde kumaşa oturtularak yapılır
  kirkyama. patchwork.

  Patchwork olarak hazırlanmış bir yatak örtüsünün nasıl yapıldığını resimlerle anlatmaya çalışalım.
  kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-1. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-2. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-3. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-4. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-5. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-6. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-7. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-8. kirkyama-patchwork-yatak-ortusu-nasil-yapilir-9.