Pasteur Hayatı Ve Buluşları

'Biyografi' forumunda Yasemin tarafından 4 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


  1. Pasteur Hayatı Ve Buluşları Nelerdir?    Louis Pasteur 27 Aralık 1822 Fransa'da doğmuştur. 28 Eylül 1895 Saint-Cloud, Fransa Fransız mikrobiyolog ve kimyagerdir.Louis Pasteur 1822 yılında Fransa'nın Dole şehrinde doğmuştur 1846'da École Normale Supérieure'ün fen bölümünü bitirmiştir.Pasteur, kimyager ve daha sonra bakteriyolog olarak görev yaptığı süre boyunca, tıbbın ilerlemesine büyük katkılarda bulunmuş bir mikrobiyologtur.Louis Pasteur 1800'lü yılların doktorları teorilerine her zaman karşı çıkmışlardır. Pasteur, buna rağmen çalışmalarını sürdürmüştür.

    Joseph Meister adlı bir çocuk kuduz bir köpek tarafından on dört yerinden ısırıldığında, anne ve babası çocuğu Louis Pasteur'e getirmişler. Bu bilim insanı daha önce sadece hayvanların üzerinde denemiş olan kuduz aşısını çocuğa uygulamakta tereddüt etmiştir.Pasteur bunu ancak, kendisine gelen iki doktorun, çocuğun kuduz hastalığından her durumda öleceğini ve başarılı olursa yöntemin kuduz hastalığına bir çare olabileceğini söylemesinden sonra denemeye karar vermiştir.

    Louis Pasteur bulduğu Aşının başarılı olması bu öldürücü hastalığın önlenmesi ve aşıların geliştirilmesi için büyük bir adım olmuştur.
     


Similar Threads: Pasteur Hayatı
Forum Başlık Tarih
Biyografi Pasteur Kısaca Hayatı 4 Temmuz 2013
Biyografi Pasteur Hayatı Kısaca 2 Temmuz 2013
Biyografi Pasteur Hayatı Özet 1 Temmuz 2013
Biyografi Louis pasteur kısaca hayatı 2 Ocak 2012
Biyografi Louis Pasteur kimdir hayatı 4 Ocak 2011