Parlak Saçların Sırrı Nedir

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 5 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Saçlarınız parlaklığını korumak elelrinzile biraz özen ve dikkatle Parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

  Alkol, hava kirliliği ve rutubet saçlara doğal parlaklıklarını kaybettirir. Saç köpüklerinin çoğu alkol içerir. Bu nedenle eğer saçlarınız kuruysa köpük yerine krem ya da serum kullanın.Saçları haftada birkaç defa yıkamak yeterlidir.Saçları soğuk suyla yıkadığınızda üst deri kapanır ve yumuşak, parlak bir yüzey elde edersiniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra soğuk hava vermeniz de buna benzer bir etki yapar.

  Saçlar gözeneklidir ve gözenekler havadaki nemi emer; bu da nemli havalarda saçların istenmeyen şekilde kıvırcıklaşmasına neden olur.Silikonlu ürünler saç derisinin tepesinde kalır ve deriyi dış etkenlere ve şekil veren aletlere karşı korur; sürtünmeyi ve sıcaktan zarar görme ihtimalini azaltır. Çoğu kadın sıcağın saçları kuruttuğunu düşünür. Fakat ısı doğru şekilde kullanıldığında saça parlaklık verir. Kuaföre gidemeseniz de ayda bir saçınıza maske ya da sıcak yağ bakımı uygulayın.

  Saç kurutucular ve maşalar sadece saçların kabarmasını ve elektriklenmeyi önledikleri için değil, saçların sağlıklı olmalarını sağladıkları için de yatırım yapılmaya değer ürünler. İyonlu seramik aletler, saçlara kırıkları önleyen negatif iyonlar üfleyerek saçların güçlenmesini ve parlaklık kazanmasını sağlar.

  Eğer saçlarınız doğal olarak dalgalıysa, her altı veya sekiz haftada bir uçlarından biraz kestirmenizde yarar var. Ayrıca her zaman nemlendirici içeren bir şampuan ve krem kullanın.Kıvırcık saçlar aynı yönde oldukları zaman daha parlak durur. Bu yüzden büyük, yumuşak ve düzgün dalgalar küçük kıvırcıklardan daha çok ışık yansıtır.
    2. Cevap: Parlak Saçların Sırrı

  Bayanlar ayrıca sizlerle küçük bir not paylaşmak istiyorum dikkate alırsanız saaçlarınızdaki değişikliği hemen farkediceksiniz kesinlikle...

  Işıltıyla parlayan, hacimli görünen, göz kamaştırıcı saçlara mı sahip olmak istiyorsunuz? Parlak saçların sırrı elma sirkesinde saklı!

  Elma sirkesi; saç tellerin güçlenmesini sağlarken, saç derisindeki gözeneklerin açılıp nefes almasına yardımcı olur. Saç rengine parlaklık veren elma sirkesi, kepek sorunun ortadan kaldırması için de etkili bir yöntemdir.

  Parlak Saçlar için Sirke Maskesi

  Malzemeler,

  1 çay bardağı elma sirkesi

  2 litre ılık su

  Hazırlanışı ve Uygulaması,

  Elma sirkesi ve suyu karıştırın.

  Saçlarınız kuruyken karışımı saç uçlarına ve diplerine yedirin.

  Saçınıza bone takıp 30 dakika bekleyin.

  Sürenin sonunda saç türünüze uygun şampuanla yıkayıp iyice durulayın.

  Notlar,

  Elma sirkesi maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

  Dilerseniz duş sırasında saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi gibi saç uçlarına elma sirkesi sürüp 15 dakika bekletip durulayabilirsiniz.