Parklarda Sigara İçmek Yasaklanacak!

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 25 Mart 2013 tarihinde açılan konu


  1. Çocuk Parklarında Sigara Yasağı


    Sigara içmeye devam edenleri gerçekten zor günler bekliyor ama ben bu uygulamayı taktir ediyorum ve destekliyorum.Düşünsenize sizler yürüyüş yapmak amacıyla spor yapmak amacıyla parkdasınız ve etrafınızda sürekli sigara içen insanlar açık hava olmasına rağmen ben çok rahatsız oluyorum açıkçası birde bu duruma maruz kalan çocukları düşünmemiz gerekli yerinde bir uygulama olacak.

    Gerçi ne kadar uyuur ne kadar uygulanır bilemiyorum ama çünkü sigara içmenin yasak olduğu hastane baheçelerinde ve hatta ana giriş kapılarında halen insanlar sigara içmeye devam ediyorlar hatta hastane çalışanları çıkıp hastane bahçesinde sigara içebiliyorlar.

    Sigarayla mücadeleye devam eden sağlık bakanlığı Yeni bir uygulama başlatıyor. Sağlık Bakanlığı Sigara yasağının alanı genişletmeye karar verdi.Kapalı alanlarda sigara yasağının yanısıra bundan sonra çocuk parklarında sigara içmeye de yasak geliyor.Ayrıca Kapalı alanlarda sigara içilmesine izin veren işletmeler içinde hapis cezası ve kapatma cezaları geliyor.