Parfüm nasıl seçilir

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 14 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Doğru parfüm seçimi
  Parfüm nasıl seçilir

  [​IMG]
  Parfümü seçeceğiniz saat aralığı önemlidir. Gün içinde 9 - 11 saatleri arasında parfüm seçerseniz, güne daha yeni yeni hazırlanmaya başladığınız için doğru sonuç alamazsınız.
  Birde yemek yedikten sonra parfüm seçerseniz net sonuca ulaşamayacağınız için yemek yemeden seçmelisiniz.

  Parfümü bileğinizin iç tarafına sıkmayı tercih edin. Çünkü elinizin üstüne, kolunuza gün içinde değişik moleküllerde kokular yapışır. Dolayısıyla parfümü buraya sürerseniz net koku alamazsınız.

  Sadece iki kokuyu seçip denedikten sonra yarım saat kadar kendinize zaman vermelisiniz. Aksi takdirde her tarafa sürülen kokularda doğru bir sonuca ulaşamazsınız.
  Yeme alışkanlığı, ten rengi, yaş döngüsü, bulunduğunuz coğrafyanın sıcak ya da soğuk olması, alkol, sigara alışkanlığınız, baharat ve et tüketiminiz doğru parfümü bulmada önemlidir. Çünkü örneğin, et yiyen ile sebze yiyenlerin terleme oranları ve hormonal dengeleri farklı olduğunda kokuyu tenlerinde farklı ifade ederler. Başkasında beğendiğiniz kokuyu gidip aldığınızda size uygun olmayabilir.

  Kadınlar kendilerine uygun parfümü nasıl seçebilir?

  Yaşınıza, yeme alışkanlıklarınıza, giyim tarzınıza göre parfüm seçmeniz gerekiyor.

  Örneğin, topuklu ayakkabı kullanıyorsanız, gün içinde kaslar daha çok yorulduğundan, daha farklı bir ten kokusu salgılar. Dolayısıyla topuklu ayakkabı giyiyor ve klasik giyimi tercih ediyorsanız, daha çok sandal, paçuli, oryantal, baharat içerikli kokular tercih etmelisiniz.

  Gün içinde spor ya da düz ayakkabı giyiyorsanız daha fresh, okyanus tarzı kokular hoş durur. Parfümü kolunuzun iç bölgesinde kullanmalısınız. Kolun üst bölgesine geldiğinde, koku çok kalıcı olmaz.

  Parfümü akşam kullanacaksanız yoğun kokuları tercih etmelisiniz. Çünkü gün içinde yoğrulan koku molekülleri, akşam kokuyu net almaz, fakat yoğun kokuları daha hoş alır.

  Mütevazı bir yapınız varsa, baharatlı kokulardan çok, vanilya ve çiçek kokularını tercih etmelisiniz. Meslek gereği yönetici veya otoriter yapınız varsa, oryantal ve sert kokuları tercih etmelisiniz. Karakteristik özelliklerinizi karşı tarafa koku ile verebilirsiniz.
    2. Cevap: Parfüm nasıl seçilir

  önceden parfümlerimi annem seçerdi hepside harika kokardı 4. sınıfa geçtiğimden beri kendim alıyorum parfümleri ilk parfüm seçişimde bu güzel ama belki daha güzeli vardır diye diye kaç tane mağza gezmiştim..Ama sonunda seçebildim bi tanesini sürekli o markayı kullanıyorm hocalar bile artık yoklamada ismimi söylemiyo kokudan anlıyolar sınıfta olup olmadığımı:):f103:
    3. Cevap: Parfüm nasıl seçilir


  Hoca Camiidee:):):):);)
    4. Cevap: Parfüm nasıl seçilir

  Hele birde koku bidonuna düşmüşcesine sıkmıyorlarmı işte o zaman burnumda mandalla gezmek istiyorum :f21:
   


Similar Threads: Parfüm nasıl
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Cildime uygun parfümü nasıl seçmeliyim? 6 Şubat 2015
Kişisel Bakım Parfüm Nasıl Kullanılır 2 Ocak 2013
Kişisel Bakım Tene göre Doğru parfüm nseçi nasıl yapılır 9 Şubat 2011
Kişisel Bakım Sahte parfüm nasıl anlaşılır 9 Mart 2010
Kişisel Bakım Kadın Parfümleri ve Etkileri 7 Şubat 2017