Parfüm Kullanırken Bunlara Dikkat!

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Parfümlerinizin daha kalıcı ve etkili olmaları için önerilere dikkat edin!

  [​IMG]

  * Parfümlerinizi çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda saklamayın.​
  Bir parfüm şişesi açıldığında kullanılmalıdır. Aksi takdirde, kurumaya ve zamanla vasfını kaybetmeye başlar. Parfümler soğuk ve nemli bir ortamda kutusunda saklanmalıdır.

  * Yeni parfüm alırken üç taneden fazla koku denemeyin . Burnunuzun aradaki farkı anlamak için yeteneğini kaybedecektir. Yeni kokular denerken parfümü direkt olarak cildinizde uygulayın. Şişeden koklayarak parfümü doğru şekilde algılayamazsınız. El bileğinize birkaç damla sıkın. Vücut sıcaklığınızın kokuyu geliştirmesine izin verin ve daha sonra koklayın. Başka parfümler de denemek isterseniz bir tanesini diğer el bileğinize sıkın, bekleyin ve üçüncü deneyeceğiniz parfümü de dirseğinizin iç kısmına sıkın. Eğer alışverişiniz bitene kadar bir parfüm satın alacaksanız, hangi parfümü nereye sıktığınızı not edin.

  * Gün boyunca parfüm kullanın.Mutluluğunuzu artıracaktır ve cana yakınlığınıza yeni bir derece kazandıracaktır. Hayatı size ve çevrenizdeki insalara daha zevkli ve eğlenceli kılın.

  * Parfümünüzü stoklamayın. Her şişeyi zevkle ve bir umutla açın. Kokusunu ve içeriklerinin keyfine varın yoksa berbat olduğunu ya da kokusunun uçtuğunu görürseniz hayal kırıklığına uğrarsınız.

  * Parfümünüzü direkt kıyafetlerinizin üzerine sıkmayın, leke yapabilir.

  * Yeni bir parfüm alırken son kararınızı çabuk vermeyin. Cildinize uyguladıktan sonra en az on dakika bekleyin. Bu zaman içinde parfümün içinde alkol uçacaktır ve kokunun vücudunuzun kimyasıyla karışması sizin doğru bir izlenime sahip olmanızı sağlayacaktır.

  * Başkasında güzel koktuğu için parfüm satın almayın.Parfümler hiçbir zaman değişik insalarda aynı kokmazlar. Kokuyu özel ve eşsiz kılan vücut kimyanızdır.

  * Erkekler için parfümleri unutmayın.Kolonyalar, tıraş köpükleri. tıraş sonrası losyonlar, cilt bakım ürünleri, sabunlar ve duş jelleri erkeksi yaşama hayat verici ve enfes bir boyut katarlar. ivillage


  *EDP ve EDT : EDP olan parfümler kalıcıdır ayrıca herhangi birşey kullanmanıza gerek kalmaz. EDT olan parfümleri vücut losyonu, rolon vs. ile birlikte kullandığınız takdirde kalıcılık sağlar.