Paramparça dizisi oyuncuları gerçek isimleri

'Popüler Diziler' forumunda Demet tarafından 22 Eylül 2015 tarihinde açılan konu


 1. Star Televizyonunda yayınlanan yeni sezonda yine izleyici rekoru kıran Paramparça dizisinin oyuncu kadrosunun gerçek isimlerini tanıtmak istiyoruz.
  Öncelikle dizinin kısa konusu şöyle;
  Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini oynadığı dizinin hikayesi oldukça çarpıcı. Mütevazi, sakin bir hayat süren Gülseren ile şehirdeki en büyük restoranlara sahip Cihan’ın yaşadığı imkansız aşk hikayesi işleniyor.
  paramparça.jpg

  Paramparça oyuncu kadrosu ve gerçek isimleri


  Paramparça Cihan gerçek adı: Erkan Petekkaya
  erhan petekkaya.jpg
  (Cihan) Paramparça dizisinin erkek başrol oyuncusudur. Harika bir eş ve harika bir babadır. Büyük holdingler sahibi zengin bir iş adamıdır.
  Erkan Petekkaya kimdir kısaca:
  Yaşı :11 Aralık 1970
  Doğum yeri : Diyarbakır
  Kilosu: 78
  Boyu 1.89
  Evli: Didem Petekkaya

  İstanbul Anadolu yakasında geçen çocukluk yıllarından sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarını bitirdi. Ardından devlet tiyatrolarında oynadı. Kamera şakaları ile atıldığı TV hayatına Aynalı Tahir, Güzel Günler, Serseri, Taştan kalp, Hanımeli Sokağı dizileri ile devam eden Petekkaya, Beyaz inci televizyon ödüllerinde ise en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.


  Paramparça Gülseren gerçek adı : Nurgül Yeşilçay
  Paramparça Dizisi Gülseren.jpg
  İstanbul’un kenar semtlerinde birinde yaşamaktadır. Özkan ile evlenmiş ancak Özkan onu bırakıp Almanya’ya gitmiştir. Gururlu ve karakterli bir kadındır.
  Nurgül Yeşilçay Kimdir kısaca

  Doğum Tarihi :
  26 Mart 1976
  Doğum Yeri Afyon
  Boyu 1.63 m
  Kilosu 52 kg

  Nurgül Yeşilçay ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Ardından Üniversite eğitimi için Eskişehir’e yerleşti. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tiyatro bölümünü bitirdi.

  Paramparça Müge gerçek adı : Zühre Gökdağ
  Müge - Zühre Gökdağ.jpg
  Zühre Gökdağ Kimdir kısaca
  Zühre Gökdağ, 1995 yılında İstanbul da doğmuştur. 20 Yaşında olan güzel oyuncu 1,75 boyunda ve 55 kilo olan Zühre Gökdağ daha önce hiç bir dizide rol almamıştır. İlk olarak Paramparça dizisinde oynayan genç oyuncu Akademi 35,5 ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimleri almıştır.


  Paramparça Candan gerçek adı : Ahu Yağtu
  Paramparça Dizisi Candan.jpg
  Ahu Yağtu Kimdir kısaca
  Ahu Yağtu 11.07.1978 İzmir doğumludur. boyu 1.75 Sanat Okulu mezunudur. Küçük yaşlarda model olmak istemiş ve bunun için İstanbul’a taşınmıştır.
  İstanbul’da bir dönem modellik yaptıktan ve podyumların aranan isimlerinden biri olmayı başardıktan sonra, oyunculuğa yönelen Ahu Yağtu, “90-60-90″, “Kampüsistan” ve “Kavak Yelleri” gibi gençlik dizilerinde yer almanın yanı sıra bir ara ekranlarda fırtınalar gibi esen ve çok tartışılan “Biri Bizi Gözetliyor” adlı yarışmanın da sunuculuğunu üstlenmiştir.


  Paramparça Ozan gerçek adı : Burak Tozkoparan
  Paramparça Dizisi Ozan.jpg
  Burak Tozkoparan Kimdir kısaca

  Doğum yeri :İstanbul
  1993 doğumlu
  Kilo :56
  Boyu 1.75
  Burak Tozkoparan, Pervane isimli bir grupta davulcu olarak yaşamına devam etmekte ve oyunculuk ile müzik kariyerini birlikte sürdürmektedir.
  Üniversite eğitimi için Radyo ve Televizyon bölümünde eğitim almaya başlayan Burak Tozkoparan, yakın bir dönemde Vodafone tarafından düzenlenen liselerarası müzik yarışmasında en iyi enstrüman çalan ödülüne layık görülmüştür. Dizi kariyerine Paramparça dizisinde canlandırdığı Ozan karakteri ile adım atan oyuncu bu dizide sergilediği performans sonrasında oyunculuk konusunda daha sıkı adımlar atmaya başlamıştır.


  Paramparça Dilara gerçek adı : Ebru Özkan
  Paramparça Dizisi Dilara.jpg
  Ebru Özkan kimdir kısaca
  18 Kasım 1978 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Ebru Özkan, eğitim sürecinde son olarak Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde okuyarak muzun olmuş ve eğitimini tamamlamıştır. Oyunculukta ilk deneyimini Kabuslar Evi Bir Kış Masalı sinema filmiyle edinen Özkan, Gözyaşı Çetesi, Çınar Ağacı, Hanımın Çiftliği, Hayatımın rolü gibi çeşitli yapımlarda başarılı oyunculuğuyla yer almıştır. 1,73 boyunda 54 kilodur.

  Paramparça Keriman gerçek adı : Nursel Köse
  Paramparça Dizisi Keriman.jpg
  Nursel Köse kimdir kısaca
  1 Ocak 1970 senesinde Malatya’da dünyaya gelen Nursel Köse, 1988 senesinde eğitim görmek için gitti Almanya’da Köln Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Sonrasında Almanya’da 1992 senesinde yakın arkadaşı Serpil Pak ile beraber yabancı kadınlar kabaresi grubunu oluşturdu ve oldukça büyük başarı elde etti. Bu grupla birlikte birçok bölgeye turnelere çıkıldı ve son derece ilgi duyulan tiyatro oyunlarıyla sahne alındı. Uzun bir dönem Almanya’da yazar, komedyen, radyo tiyatrocusu, yönetmen gibi birçok görevleri üstlenen Nursel Köse, her yaptığı işin altından başarılı şekilde çıkmayı başarmıştır.

  Paramparça Hazal gerçek adı : Alina Boz
  Paramparça Dizisi Hazal.jpg
  Alina Boz Kimdir kısaca
  Alina rusya / moskova şehrinde doğmuştur. 1998 doğumludur.
  Boyu 1.72 Kilosu da 50 kilo dur.
  Tv dizilerine ilk önce cesur hemşire adlı dizide canan olarak rol aldı.Alina küçük yaşta olmasına rağmen türk televizyon dünyasına girdi.

  Paramparça Cansu gerçek adı : Leyla Tanlar
  Paramparça Dizisi Cansu.jpg

  Leyla Tanlar Kimdir kısaca
  Kilosu 47 kg
  Boyu 160 cm
  13 Aralık 1997 yılında İstanbul da doğmuştur. İlk ve ortaokulu eğitimini Özel Şişli Terakki Okullarında tamamlayan güzel oyuncu şu anda İtalyan Lisesi 3. sınıf öğrencisidir.
  Vahide Perçin ve Altan Gördüm’ün okulu Akademi 35buçuk’dan eğitim almış ve mezun olmuştur. Ardından 2014 yılında yayın hayatına başlayan ‘’ Paramparça ‘’ adlı dizide katılmıştır.

  Paramparça Alper gerçek adı : Cemal Hünal
  Paramparça Dizisi Alper.jpg
  Cemal Hünal kimdir kısaca
  Cemal Hünal, 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul Maçka Teşvikiye’de doğmuştur. Çocukluğu Maçka’da, dedesinin yaptığı ve kendi adını verdiği bir apartmanda geçti, Cemal Hünal Apartmanı’nda. Kerem adında bir erkek kardeşi var. Babası eki sanayicilerden Atilla Hünal’dır. Annesinin adı Vicki Hünal.


  Paramparça Derya gerçek adı : Elvin Aydoğdu
  Paramparça Dizisi Derya.jpg
  Elvin Aydoğdu kimdir kısaca
  Elvin Aydoğdu 29.06.1979 İstanbul doğumludur. Elvin Aydoğdu boyu 1.65 m.
  Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Daha sonra yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okumuştur. Güzel oyuncu William Esper Acting School’da oyunculuk eğitimi almıştır. Birçok film ve dizide rol alan başarılı oyuncu Elvin Aydoğdu 2014 yapımlı Paramparça dizisinde Derya karakterini canlandırmıştır.

  Paramparça Şeyda gerçek adı : Aslıhan Kapanşahin
  Paramparça Dizisi Şeyda.jpg
  Aslıhan Kapanşahin kimdir kısaca
  2 Kasım 2000’dir. İstanbul ilinde ikamet eden genç oyuncu oyunculuk yaşamına çeşitli reklam filmlerinde rol alarak başladı. 1.55 boyunda ve 46 kilo ağırlığında olan Aslı Kapanşahin, oyunculuk konusunda kendisini daha uç noktalara getirmek adına Akademi Neo bünyesinde eğitim almaya devam ediyor.

  Paramparça Özkan gerçek adı : Tolga Tekin
  Paramparça Dizisi Özkan.jpg
  Tolga Tekin Kimdir?
  19 Mart 1973 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretimini Özel Arı Kolejinde tamamlayan Tekin, yüksekokulu Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde tamamlayarak mezun olmuştur.

  Paramparça Solmaz gerçek adı : Güneş Emir
  Paramparça Dizisi Solmaz.jpg
  Güneş Emir kimdir kısaca
  10 Mayıs 1985 İstanbul doğumludur.
  Boyu 1,55
  kilosu 40
  2002 senesinde İstanbul Üniversitesi Su Mahsulleri Mühendisliği kısmını kazanmış ve 2007 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesinden mezun olduktan sonrasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Oyunculuk kısmını kazanarak eğitim yaşamına devam etti ve 2011 senesinde de bu eğitim kurumundan başarılı bir şekilde mezun oldu.
  Güneş Emir İlk olarak 2002 senesinde gösterilen O Şimdi Asker isimli film ile isim yapan biri olmuştur. Deniz Yıldızı isimli dizide de rol alan başarı göstermiş bir performans sunan oyuncu bu dizi ile beraber şahsına büyük bir fanatik kitlesi oluşturmuştur.