Papazın Kızı Kitabının Yazarı Kimdir

'Etüt Merkezi' forumunda Bella tarafından 8 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Papazın Kızı Kitabının Yazarı,  Papazın Kızı Kitabının Yazarı Kim,
  Papazın Kızı Kitabının Yazarı : George ORWELL dir...

  KİTAP HAKKINDA
  1930 'ların mali kriz içindeki İngiltere 'si... Papaz babasının kendisine dayattığı 'itaatkar ev kızı ' kimliğini zorla da olsa kabullenen ve kafası hem mesleği hem de yoksullarla kurduğu ilişkilerle karmaşıklaşır bir genç kız Dorothy...
  Ve hayatını alt üst eden adını dahi unutturan bunalımlar... Orwell 'in sert ve 'insan ' kalemi; işsizliğin yoksulluğun ve açlığın dünyasını yani dünyamızı tüm çıplaklığı ve vahşetiyle gözler önüne seriyor.

  [​IMG]


  George ORWELL Hakkında Kısa Bilgi :

  George Orwell , asıl adı ile Eric Arthur Blair (d. 25 Haziran 1903, Bihar; ö. 21 Ocak 1950, Londra), 20. yüzyıl İngiliz edebiyatının önde gelen kalemleri arasındadır. Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı romanı ve bu romanda yarattığı Big Brother (Büyük Birader) kavramı ile tanınır.

  Orwell'ın hayatı, sonradan yazılarını etkileyecek olan deneyimlerle doludur. Eton Koleji'nden mezun olduktan sonra, o sırada bir İngiliz sömürgesi olan Burma'da bulunmuş; kısa süreliğine buranın polis teşkilatında görev yapmıştır. Bu memuriyet döneminde şahit olduğu acımasız uygulamalar, emperyalizme karşı geliştirdiği derin öfkeye katkıda bulunmuştur.

  Gençlik döneminde Fransa'da bulunmuş, türlü mesleklerde çalışmış, para sıkıntısı gerek yazarlığa başlamadan önce, gerekse ilk yapıtlarını kaleme aldığı yıllarda yakasını bırakmamıştır.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Papazın Kızı
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi kızılay haftasında neler yapılır 9 Kasım 2014
Etüt Merkezi Bir Havva Kızı Kitabının Yazarı Kimdir 25 Nisan 2012
Etüt Merkezi Kızıl Harf Kitabının Yazarı Kimdir 1 Nisan 2012
Etüt Merkezi Kızılayın görevleri nelerdir? 29 Mart 2012
Etüt Merkezi Kırmızı başlıklı kızın ana fikri nedir 6 Aralık 2012