Papatya İle Gelen Güzellik

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 10 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Papatyanın vücuda olan faydalarını ortaya çıkartabilmek adına neler yapılmalı ve papatya güzelleşebilme adına nasıl kullanılmalıdır?

  Öncelikle 2-3 kaşık kurutulmuş papatyaya yarım litre su ekleyerek kaynadıktan sonra içtiğimiz papatya çayı uyku bozukluklarına, yemek sonrası sindirime ve mikrop öldürücü özelliği ile diş eti hastalıklarına ve boğaz iltihabına iyi gelir. Rahatlatıcı özelliği ile stresten korur sinirlerimizin yatışmasını sağlar. Bel ve baş ağrılarına iyi gelir.

  Papatya çayı demlediğimiz esnada buharı ile nezle ve sinüzite karşı önlemlerimizi alabiliriz. Papatya çayı ile yapacağımız pansuman ile cilt temizliği uygulayabilir, gözlerin şişmesini engelleyebiliriz.Papatyalar ile doğal yollarla saç rengimizi açmak da mümkün.

  Yaşlanma karşıtı bir meyva olan papaya ile güzelleşmek için şu maskeyi uygulayabilirsiniz...

  Malzemeler:

  1 adet büyük boy papaya

  tülbent

  1 fincan papatya çayı( soğutulmuş)

  Papayayı soyduktan sonra püre haline getirin. Püreyi tülbentten süzerek papayanın suyunu çıkarın. Çıkan suya eşit miktarda papatya çayını ekleyip karıştırın.

  Göz çevresi hariç, pamukla tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra yüzünüz yıkayın. Bu losyon iki gün buzdolabında saklanabilir.