Papatya çayı ile saç rengini açma

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 23 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Saçlarımın rengini doğal yollardan biraz açmak istiyorum.Duyduğum kadarıyla papatya suyu ya da çayı ile saç rengi açılabiliyormuş.papatya çayı ile saç rengini açmak için ne şekilde ve ne sıklıkla uygulamalıyım. Tarifini ve uygulaşışını anlatırsanız sevinirim..
    2. Cevap: Papatya çayı ile saç rengini açma

  Kurutulmuş olarak paket halinde satılan papatyaların suyunu hazırlamak oldukça kolay ve paketin üzerinde yazılı halde bulunmaktadır. Papatyalar daha çok 1 litrelik suyla karıştırılarak hazır hale getirilmektedirler.

  Papatya suyu nasıl hazırlanır?

  1 litrelik suyun içine papatyaları koyup iyce kaynattıktan sonra soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra karışımı bir süzgeçten geçirin ve suyu bir şişede muhafaza edin. Saçlarınıza her gün ya da 2- 3 günde bir bu suyu uygulayın ve saçlarınızı tarayın. Sonra güneşte durup güneşin saçlarınıza iyice işlemesini sağlayın ama cildinize güneşin zararlı ışıklarından korunmak için de güneş kremi sürmeyi unutmayın. Bu uygulamayı yaptıktan birkaç sefer sonra saçınızda değişme olduğunun farkına varacaksınız.

  Ama şu dip notu da yazmakta fayda görüyoruz ki, o da saçlarınız çok koyu renkliyse ve saçlarınızın sapsarı olmasını diliyorsanız bilin ki papatya suyu bir saç açıcı kadar etkili değildir ve çok koyu renkteki saçların sapsarı olmasını sağlayamaz; ama saçınızın sahip olduğu tondan 2- 3 ton daha açılmasını sağlar ve saçlarınıza bir parlaklık kazandırır.
   


Yükleniyor...