Panik Atak Sonrası

'Sağlık Rehberi' forumunda Masal tarafından 25 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Panik Atak Sonrası


  Panik Atak Sonrası Yaşananlar


  Daha asabi hissediyor olabilirsiniz. Bu tamamen sinirsel. Bir kıyaslayın; eskiden güçsüzdünüz herşeye kaygılanırdınız. Şimdi ise gücü aldınız bir şekilde. Ya tedaviyle ya ilaçlar vs. Ama bu sefer kontrol gerekiyor. Bu artık sizin doğru şekileneceğiniz bir dönem. Bir şekilde mutlu yaşamayı öğreniyorsunuz. Alışmak kolay değil; bilmem kaç vakit, büyük ihtimal senelerce depresif ve endişeli hayat yaşadınız. Şimdi tekrar doğma vakti.

  Haberde gördüğünüz bir kaza, bir ölüm haberi Trafikte kavga-dövüş Sevdiğiniz insanla tartışma halleri Bıkkın bir iş günü dönüşüTakın kulaklığı, bi 10 dk. uzak durun o sıkan şey neyse.Nefes alın, verin.

  Sizi veya bu olaydan etkilenen kişileri sinir-stres harbiyle çok kısa yorabilecek duruma biraz zaman tanıyın. Herkesin nasıl değiştiğini göreceksiniz.

  Bazılarında belki tekrar panik mi yaşayacağım korkusu olabilir. Burada cevabınız net olmalı: Gelirse gelsin.
  Ne yaşadığınızı biliyorsunuz. Sebebini ve en fazla ne yaşatabileceğini biliyorsunuz. Çok stresli zamanlarda sağlam bir uykuya daldığınızda hiçbirşeyiniz kalmayacaktır. Bu tecrübeyi herkesten çok edindiniz. Korkacak bir şeyiniz yok; paylaşacak birşeyleriniz var. Daha yolun çok başında olup tecrübelerinize ihtiyacı olan insanlar var. Yardımcı olun; faydası size mutluluğu yakalama çabası olarak geri dönecek.