Panik Atak Farkındalık Tedavisi

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 30 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Panik Atak Farkındalık Tedavisi Nedir


  Panik Atak Farkındalık Tedavisi Hakkında Bilgi

  Bugün pek çok kişinin yaşamını etkiyen bir psikolojik rahatsızlıktan birisidir panik atak.

  Pek çok panik atak hastası bu durum hakkında yeterince bilgi sahibi değildir ve neden- sonuç ilişkisinin de farkında değildir.Panik atağın belirtileri ve neden ortaya çıktığını ve tabi ki başa çıkma yollarını bilmez.

  1 günde Panik atağa son tedavi programı, özellikle İngiltere ve ABD de son 16 yıldır yaygın olarak kullanılan ve başarı oranı %95 olan bir tedavi yöntemidir.

  Program iki bölümden oluşuyor.Birinci bölümü farkındalık terapisine ayrılmış.

  Farkındalık anahtar, bilgi de güçtür? veya diğer bir deyişle bilenle bilmeyen bir olmaz.? prensibinden yola çıkılır.Bilen korkmaz,bilmeyen korkar. İlk olarak yanlış yorumlamayı atmamız ve panik atak ile ilgili söylentileri önyargıları, kaldırmamız gerekiyor.

  Yaklaşık olarak altı saat süren farkındalık tedavisinde ,panik atak nedir ?sebebi nedir?neden sizde oldu da arkadaşınızda olmadı?otonomik sinir sistemi nedir?ne işe yarar? vb gibi pek çok sorunun cevabını buluruz. .Paniğe son tekniklerini ve ömür boyu bu durumla bir daha karşılaşmamanız için yapmanız gerekenleri öğreniriz. Terapide hangi egzersizlerin, hangi diyetin size yardımcı olacağını ve takıntılı sıkıntılı düşüncelerden kurtulma yollarını öğreneceksiniz.

  Terapinin 2. bölümünde , 21 günlük zihin eğitim programı Zihin eğitim CD leri ile evde kişinin kendine ayırdığı zaman diliminde uygulanır.

  Sistemin başarısını bilinç ve bilinçaltının beraber eğitiminin aynı zamanda yapılması sağlar.Çünkü, şimdiye kadar çoğu panik atak tedavisi ya sadece bilinç düzeyinde yada sadece bilinçaltında değişiklikler yaparak sağlanmaya çalışıldı. Bu eş zamanlı kombine çalışma başarı oranındaki artışı izah ediyor.

  Evet,siz panik atakla doğmadınız.Sizin içinizde beraber doğmadığınız her durumu değiştirme gücü var.Gelin bu gücü ortaya çıkarın.

  Alıntıdır