Panasonic Tam Dayanıklı Diz Üstü Bilgisayar

'Teknoloji Haberleri' forumunda Esra Öztürk tarafından 21 Şub 2016 tarihinde açılan konu

  1. Panasonic Tam Dayanıklı Diz Üstü Bilgisayar

    Panasonic laptop devrinde yeni bir devir açtı. Dünya da bir ilki gerçekleştiren Panasonic firması ilk tam dayanıklı laptop üretimi ile teknoloji top10 listesinde en başa oturuverdi. Windows 10 işletim sistemi ile piyasaya sürdükleri bu bilgisayarda Panasonic yöneticileri amaçlarının her türlü yerde rahatlıkla kullanılabilmesi olduğunu açıkladılar. Kullanımının kolay olması, hafifliği ve bunun yanı sıra dayanıklı bir bilgisayar olması tüm gözleri üzerine çevirmiş bile. Çok yönlülüğün zirvesinde tasarlanmış olan bu bilgisayar aynı zamanda tablet olarak da kullanılabiliyor.
    Panasonic laptop.

    Dâhili taşıma aparatı ile taşınabiliyor ve duvara rahatlıkla asılabiliyor. Ve araç modu sayesinde bir bilgisayardan beklediğinizi sizlere en üst seviyede sunuyor. Kimlere yönelik böyle bir bilgisayar/tablet tasarladıklarını sorduğumuz zaman ise yöneticilerden özellikle saha çalışanları ve savunma sanayi için tasarladıkları cevabını alıyoruz. Tabi bunların yanı sıra araç kiralama, filo işlemleri, bakım ve servis teknisyenliği meslekleri tarafından da rağbet görecek bir bilgisayar olmuş. Açık havada kullanımı ise oldukça göz kamaştırıcı. Her türlü durum göz önüne alınarak tasarlanmış olan bu bilgisayar çok tutacağa benziyor. Özellikle mimarlık veya mühendislik alanlarında açık hava da çalışanlar için kalemi kâğıdı dosyaları unutturacak nitelikte bir tasarım olmuş. Teknoloji firmaları insanların ihtiyaçlarını görmezden gelmiyor.

    Bu durum oldukça dikkatimi çekiyor. Ciddi bir şekilde yapılan işlerde mükemmelliğe şahit oluyorsunuz. Panasonic firması da bu mükemmellikte bir başka kullanıcı isteğine cevap vermiş durumda. Bu cevap ise şu yönde. Dışarıda yapılan işler için tasarlanan bu bilgisayar genel olarak pil sorunu yaşıyorlar. Ya şarja takacak priz bulamayacaklar ya da bataryayı değiştirene kadar bilgisayarı kapatıp açmak zorunda kalacaklar. Belki de çoğu zaman yaptıkları çalışmaları kaydedemeden bilgisayarın şarjı bitecek kapanacak onca çalışma boşa gidecek. Tamda bu zamanda devreye giren Panasonic bilgisayar açık iken pil değiştirme imkânı sunmuş bizlere. Yani yukarıda saydığım olumsuzlukların hiç birini yaşamadan oldukça rahat bir şekilde Panasonic firması bu sorunları aşmamızı sağlamış. Her türlü yönden oldukça güzel tasarlanan bu bilgisayar çok rağbet göreceğe benziyor.