Ozon Yağı Ve Ozon Terapisi

'Sağlık Rehberi' forumunda Merve tarafından 11 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ozon Yağı Ve Ozon Terapisi
  Ozon Yağı Ve Ozon Terapi


  Ozon, üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşik. Oda sıcaklığında renksiz, karakteri kokusu olan bir gazdır. Çok güçlü okside etme ve dezenfekte etme özelliği vardır. Ozon gazı kullanılarak yapılan tedavilere ozon terapi denilir. Ozon tedavisi, etkileri yüzlerce çalışma ile kanıtlanmış etkili bir yöntemdir.

  Nasıl ve hangi alanlarda kullanılıyor
  Ozon terapi kısaca belirli bir miktarda ozon ve oksijen gazı kanşımının vücut boşluklarına, dolaşım sistemine ya da cilde direkt olarak uygulanması şeklinde özetlenebilir. Kronik yorgunluk, astım ve alerjik hastalıklar, kansere destek, yanıklar ve haşlanma yaraları, romatizmal hastalıklar, kas-eklem hastalıklan, felç sonrası destek, radyoterapi ve kemoterapiye destek, selülit, saç dökülmesi, gençleşme, obezite-kilo sorunu, kas hastalıklan, deri ve göz hastalıkları, iyileşmeyen yaralar, bakteri-mantar enfeksiyonları, cinsel fonksiyon bozukluklan gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

  Ozon terapi yöntemleri;

  - Kan yıkama, toksinlerin atılması, doku oksijenlenmesi, bağışıklık ve dolaşım sisteminin güçlenmesi amacıyla çok yararlı ana ozonterapi yöntemidir. Steril vakumlu bir şişeye kişinin kanının alınıp, ozonlanıp, alınan kanın kişiye aynı damardan geri verilmesiyle yapılan bu tedavi 15 dakika içinde kanı yıkayıp temizleyerek vücut direncini artırır. Yıl içinde 15'er dakikalık 10-15 kürle hep genç ve zinde kalmak mümkündür. Bu uygulamalar ile 80 yaşındaki bir adam 55 yaşın bedenine ve enerjisine kavuşabilir.

  - Selülitte etkilidir.
  Ciltte biriken yağ asitleri ile etkileşerek yağ zincirlerinin kırılmasına ve vücuttan atılmasına neden olur. Yapılan çalışmalarda ozon terapinin selülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.

  - Vücudu sıkılaşürarak forma girmesi, diri bir görünüm kazanması, göğüslerde dikleşme, göbek çevresi ve gıdık yağlarının eritilmesinde etkinliği kanıtlanmıştır. Yorgunluğa bağlı göz altı torbalarının ve morluklarının giderilmesinde de başarıyla kullanılıyor.

  - Ozon terapi alanların cinsel fonksiyonlarında artış gözlenmiştir. Özellikle stres ve de diyabet hastalarında erken dönemde görülen cinsel sorunlarının giderilmesinde çok etkili.

  - Ağrı tedavisi öncelikli olarak ön plana çıkıyor. Özellikle bel ve boyun fıtıklarında, diz kireçlenmelerinde kullanılıyor. Buharlı bir ortamda kafa derisine başlık yardımıyla ozon gazı verilmesi yöntemiyle saç, kepek, kafa derisi ve saç problemlerinde çok iyi sonuçlar veriyor.
  alıntı
   
  Son düzenleme: 11 Şub 2012
Yükleniyor...