Özgür Web Günleri

'Güncel Bilgiler' forumunda Pardus tarafından 12 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Açık kaynaklı yazılımı destekleyenler, bu sistemi ülkemizde tanıtmak için çeşitli organizasyonlar düzenliyor. İşte bu haftasonu yapılacak olan organizasyon...


  Ücretsiz ve kullanıcılar tarafından geliştirilebilen yazılımların ülkemizdeki kullanıcıları aynı zamanda farklı bir misyona da sahip. Bilgisayar kullanıcıları arasında pek fazla bilinmeyen açık kaynak kodlu yazılımları tanıtmak için uğraşan kullanıcılar çeşitli organizasyonlar düzenliyor.

  Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından hazırlanan Özgür Web Teknoloji Günleri, bu cuma günü ziyaretçilere kapısını açacak.

  Kullanıcılar Yeni Programlar Öğrenecek

  15 -16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu organizasyonda, PHP programlama dili, Symfony, Zend, CodeIgniter, Obullo çatılarının yanı sıra Facebook yazılımları geliştirme, Put.io ve Turkcell Mobil Ödeme Altyapısı kurumsal uygulama örnekleri de katılımcılara tanıtılacak.

  Java programcılarını JBoss/Seam ve Graymound atölyeleri, Hibernate çatısı, Apache Cassandra, Primefaces oturumlarının yanı sıra, Python programlama dilinin Django ve Turbogears, Ruby/Rails ve Erlang üzerine de konuşmalar yapılacak.

  İçerik yönetim sistemleri konusunda ise katılımcılar Drupal ve Wordpress programlarını tanırken, özgür web uygulama güvenliği ve mobil web uygulama geliştirme başlıklarını da inceleyebilecekler.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 May 2012