Özgecan Aslan için Türkiye ayağa kalktı

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Özgecan Aslan için Türkiye ayağa kalktı

  [​IMG]
  Hayatının baharında gencecik bir kızdı Özgecan… Hayallari, umutları olan bir genç kız… Annesinin babasının gözbebeği… Sabah her zamanki gibi çıktı evinden okuluna ve arkadaşlarına ama bir daha geri dönemedi.

  Türkiye’de kadın olmak başlı başına bir sorun. Yalnız başına dışarı çıkamaz, alışveriş yapamaz, yolda yürüyemez, arkadaşları ile eğlenmeye gidemez ve artık toplu ulaşım araçlarını bile kullanamaz. Çünkü etrafta, kadını insan olarak değil de et parçası olarak gören pek çok mahlukat var. Başının açık ya da kapalı olması da önemli değil üstelik. Bunun en son örneği Özgecan’ımız oldu. Okulundan çıkmış, alışveriş yapmış evine sıcacık yuvasına gitmek, annesinin babasının kollarına atılmak, kardeşiyle geçireceği en güzel saatlere kavuşmak için bindiği araç onun sonu oldu.

  Burda birkaç cümleyle anlattığımız vahşet yaşanırken neler hissedildi kimbilir… Hayaller nasıl geçti gözlerinin önünden, namusunu korumak için nasıl mücadele etti, ailesini bir daha göremeyeceğini anladığı o anlarda neler söylemek istedi…

  Bu saatten sonra neler yapılacak, hayat nasıl devam edecek, Özgecan hayatının baharında zorla koparıldı hayattan şimdi tek umudumuz canilerin hak ettikleri cezayı fazlasıyla çekmesi ve başka Özgecanların böyle bir vahşete kurban verilmemesi…

  Özgecan’ın yaşadığı vahşet tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Sanat dünyası, spor dünyası ve siyaset dünyası el ele vererek tepkilerini dile getirirken duyarlı Türk halkıda hem sosyal medyada hemde sosyal hayatlarında Özgecan’ın ailesine destek mesajları veriyor. Bu vahşetin son olmasını ve bunun için ne gerekiyorsa yapılmasını devletimizden istiyor ve bekliyoruz.