Özge Özpirinçci Biyografisi

'Resimli Konular' forumunda Bloom tarafından 1 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Özge Özpirinçci (d. 1 Nisan 1986, İstanbul), Türk reklam ve dizi oyuncusu.
  İlkokul ve ortaokulu İstanbulda okudu. Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu.
  Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu.Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.
  Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynamıştır.
  Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmaktaydı. Bu dizide sadece beş bölüm oynadı.
  Show Tv'de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü.
  Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.
  Ayrıca 2010 'da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından Kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.
  Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.
  ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.

  Özge Özpirinçci Resimleri

  Özge Özpirinçci2. Özge Özpirinçci3. Özge Özpirinçci4. Özge Özpirinçci5. Özge Özpirinçci6.Jpeg Özge Özpirinçci11.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Ağu 2014