özge özpirinçci biyografi

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. özge özpirinçci hayatı, özge özpirinçci kimdir

  Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihinde, İstanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi. İlköğretimini bu şehirde tamamlayan Özpirinçci, lise eğitimi için AFS (Öğrenci Değişimi) programı ile bir yıllığına gittiği A.B.D.yi tercih etti.

  [​IMG]

  Sabancı Üniversitesini kazanan ve bu üniversitede Yönetim Bilimleri okuyan Özpirinçci, 2008 yılında mezun oldu. 2007-2008 yılları arasında, Cesaretin Var Mı Aşka adlı T.V. dizisinde Ebru karakterini canlandıran genç oyuncu, Eti Browni, Cornetto ve Coca-Cola gibi tanınmış firmaların reklamlarında rol aldı.

  Özpirinçci, Kanal Dnin beğenilen gençlik dizisi Kavak Yellerinde, 2008-2009 yılları arasında kanser hastası olan Ada adlı karakteri canlandırdı. Kavak Yellerinin ardından, Show T.V.de yayınlanmakta olan Melekler Korusun adlı dizide İpek Taşkır karakterini canlandırdan Özpiriçci, bu rolle ilk defa başrol oyuncu olarak bir yapımda yer alma fırsatını yakaladı.

  Başarılı oyuncunun yer aldığı ilk sinema filmi, Zülfü Livanelinin senaryosunu yazdığı ve yönettiği Veda oldu. Mustafa Kemal ATATÜRKün hayatının anlatıldığı filmde genç oyuncu, Fikriye Hanımı canlandırdı.