Özel plaka nasıl alınır 2014

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 25 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Özel plaka nasıl alınır  Özel plaka nasıl alınır Özel plaka almak için ne gibi şartlar gerekmektedir konuyla ilgili merak ettikleriniz aşağıdaki kısa yazımızda yer alıyor.

  Özel Plaka almak artık o kadar çeşitlendi ki; insanlar futbol, meslek, isim derken özel plakalar iyiden iyiye çoğaldı. İnsanlar artık arabalardan çok plakalarına özen göstermeye başladı ve 3 harften az bulunan plakalara bile bir araba parası öder olduklarını biliyormuydunuz.

  Bulunduğumuz ağustos ayı itibariyle trafikte 14.1 milyondan fazla araç kayıtlı ve bunların yaklaşık %50 si otomobil oluşturuyor. Yine bu otomobillerin 1.7 milyonu İstanbul’da kayıtlı durumda. Şehirde, trafiğe her gün 500’den fazla araç giriyor.

  Ayrıca çıkan araç sayısı ise 20’den fazla değil. Bu nedenle trafik her gün 2 kilometreden fazla uzuyor, sıkışıklık artıyor. Tüm bunlar olurken sürekli yeni plakalar çıkıyor. Fakat son dönemde plakadaki harf ve sayılar bazı araç sahipleri için neredeyse araçlarından daha önemli hale geçiyor.Daha önce isim ya da takımların baş harflerinin önemsendiği plakalarda son dönemde siyasi partiler en çok aranan grup oldu.

  Özel Plaka Fiyatları 2.000 bin TL gibi fiyatlarla alınabiliyor.
   
Yükleniyor...