Özel akşam liselerinin sınavını MEB yapacak

'Etüt Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 15 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Özel Akşam Liseleri Öğrenci Başarı Değerlendirme Sınavı 22 Ocak 2012

  Özel akşam lisesinde okuyan öğrencilerin dönem sonu sınavları Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce yapılacak.

  Özel akşam liselerinin 9. sınıfında öğrenim gören öğrencilerin gireceği birinci dönem sonu sınavı olan Özel Akşam Liseleri Öğrenci Başarı Değerlendirme Sınavı 22 Ocak 2012 tarihinde yapılacak.

  2012 özel akşam lise sınavları Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Malatya, Sakarya, Samsun ve Trabzon'da merkezi sistemle aynı anda yapılacak.

  Sınava ilişkin tüm işlemler e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek, bunun için öğrencilerin bu sistemde 'aktif öğrenci' durumunda görülmesi gerekiyor.

  Öğrenciler, e-okul sisteminde kayıtlı olduğu TC kimlik numarasıyla belirtilen bankalara sınav ücretini yatırmaları durumunda sınav başvuru yapmış olacak.

  Sınav ücreti 19-31 Aralık 2011 tarihleri arasında yatırılabilecek. Öğrenciler, fotoğraflı sınav giriş belgelerine e-okul sistemi üzerinden edinebilecek.

  Öğrencilerin ikinci dönem sonu sınavı 17 Haziran 2012'de, ortalama yükseltme sınavı ise 29 Temmuz 2012'de yapılacak.

  Öğrenciler, sınavda ''Özel Akşam Liseleri Yönetmeliği''nde yer alan kılık kıyafet şartlarına uyacak. Yönetmeliğin kılık kıyafet ile ilgili maddesinde ''Öğrencilerin kılık kıyafetlerinde, yetişkin ve bir işte çalışıyor olmaları da dikkate alınarak, 'Milli Eğitim Bakanlığı ile Diğer Bakanlıklara Bağlı Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık-Kıyafetlerine İlişkin Yönetmelik' hükümlerine uyulur'' hükmü yer alıyor.

  Dönem sonunda yapılan her sınav için sınavın değerlendirmesi 100 puan üzerinde yapılacak, alınan puan e-okul sistemine dönem notu olarak aktarılacak.

  Sınav sonuçları, bakanlığın internet sitesinden öğrenilecek, öğrencileri sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

  haber7

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Oca 2013