Oturarak Çalışanlar için Zayıflama Önerileri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Burcu tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


  1. Masa başında oturarak çalışmak zorunda olan bay ya da bayan hiç farketmez daha çabuk kilo alır ve aldığı kilolardan daha zor kurtulur. Uzmanlar oturarak çalışanların yalnızca diyetle kilo verme oranının sadece %10 olduğunu söylüyor.
    o halde iş hayatınızda sürekli oturmak zorunda kalıyorsanız yapmanız gereken kendinize her fırsatta zaman ayırmak, kısa da olsa yürüyüşler yapmak hatta öğlen aralarında plates, power plate, jimnastik gibi egzersizlere fırsat yaratmak. Yani hayatınızın bir köşesine kısacıkta olsa spor yerleştirmek.
    Yine uzmanların sürekli oturmak zorunda kalan kesim için bazı uyarılarda bulunuyor mesela eğer yolunuz 3 km'den kısaysa taşıt kullanmayın ve bu mesafeyi mümkün olduğunca yürüyün. Yürüyen merdiven yada asansör yerine mutlaka merdivenleri yürüyerek çıkın. Tatil günlerinizde evde dinleneceğim demek yerine daha aktif olan aktivitelere katılın.
    Evet bütün bunların yanında çalışan kesimin en büyük düşmanı fast food beslenme. Hem sürekli masa başında oturuyorsunuz hemde fast food besleniyorsanız kilo almamanız mucize olur. Bunun yerine hazır ev yemekleri tercih edin yada evden kendiniz birşeyler hazırlayıp yanınızda götürün. Bol su için sıvı tüketin