otistik ressam

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 4 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Otistik ressamın gözüyle şehirler
  Stephen Wiltshire bir otistik. Ama o bir şehir gezisinin ardından o şehri panaromik olarak kağıda aktarabilen otistik mucize adam.
  [​IMG]
  Wiltshire, New York'un tepesinde 20 dakika gezdikten sonra şehrin beş buçuk metre uzunluğunda panoramasını çizdi.
  Otistik sanatçı Stephen Wiltshire çizdiği resimlerle büyülüyor. 20 dakikada gezdiği New York'un panoramasını beş buçuk saatte çizdi. Daha önce de Tokyo'yu çizmiş ve büyük takdir toplamıştı.

  Otistik sanatçı Stephen Wiltshire, New York'un tepesinde 20 dakika gezdikten sonra şehrin beş buçuk metre uzunluğunda panoramasını çizdi. Wiltshire'ın hafızadan çizdiği resim Brooklyn'de bulunan Pratt Enstitüsü'nde sergileniyor. Wiltshire'ın üç günde çizdiği resimde Empire State Binası ya da Chrysler Binası gibi şehrin belli başlı yapılarını görmek mümkün. Çalışırken sürekli müzik dinleyen Wiltshire, bunun kendisine yardımcı olduğunu söylüyor. Wiltshire ve ailesiyle çalışan Iliana Taliotis, “Stephen ilk önce taslağını kurşun kalemle oluşturuyor sonra onu küçültüyor ve detaylara geçmeden önce belli başlı büyük şeyleri çiziyor” dedi.

  MÜZİK EŞLİĞİNDE RESİM
  Wiltshire'ın hafızadan çizdiği resim Brooklyn'de bulunan Pratt Enstitüsü'nde sergileniyor. iltshire'ın üç günde çizdiği resimde Empire State Binası ya da Chrysler Binası gibi şehrin belli başlı yapılarını görmek mümkün. Çalışırken sürekli müzik dinleyen Wiltshire, bunun kendisine yardımcı olduğunu söylüyor. Wiltshire ve ailesiyle çalışan Iliana Taliotis, “Stephen ilk önce taslağını kurşun kalemle oluşturuyor sonra onu küçültüyor ve detaylara geçmeden önce belli başlı büyük şeyleri çiziyor” dedi.