ÖSYM dilekçe örneği genel amaçlı

'Etüt Merkezi' forumunda Dark tarafından 1 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. ÖSYM dilekçe örneği ,
  ÖSYM genel amaçlı dilekçe örneği

  Dilekçe yazılmasını gerektiren konular için ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada ekte verilen "Genel Amaçlı Dilekçe Örneği" kullanılmalıdır. Dilekçenin işleme konabilmesi için adayın ne istediğini açıkça belirtmesi gerekir. Dilekçe örneği üzerindeki bütün bilgi alanlarının doldurulması zorunludur, bilgi alanları eksik olan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

  Aday, dilekçenin aslını ÖSYMye ulaştırmalıdır. Merkezimize faks ya da e-posta yoluyla ulaştırılan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

  Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarası belirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasını ÖSYMnin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden edinecektir.

  Adayın Aday işlemleri Sistemi adresinde işlem yapabilmesi için herhangi bir sınava başvuru işlemi sırasında edindiği aday internet şifresini kullanması gerekir. Bu şifre, adayın sonraki yıllarda da ÖSYMnin internet adresinden yapabileceği tüm işlemlerde (bireysel başvuru, tercih yapma, bilgilerini görme ve bazı bilgilerini değiştirme vb.) kullanılacaktır. Bu nedenle adayın bu şifreyi unutmaması, kimseye vermemesi ve özenle saklaması gerekir. Şifresini bilmeyen ya da yeniden edinmek isteyen adaylar T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanıyla şahsen ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurmalıdır.


  ÖSYM dilekçe örneği
  [​IMG]


  Dilekçe yazılmaması gereken konular:

  Adaylar aşağıda belirtilen konulardaki değişiklik istekleri için dilekçe yazmayacak, gerekli değişikliği her sınav için ayrıca belirtilecek tarihlerde Aday işlemleri Sistemi internet adresinde kendileri gerçekleştirecektir. Bu tarihler dışında değişiklik isteği yapılamayacaktır.

  “Kimlik Bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen T.C. uyruklu adaylar bu isteklerini önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) yaptırmalıdır. Değişiklik işlemi MERNİSte gerçekleştikten sonra, bu değişikliklerin adayın ÖSYMdeki kayıtlarına aktarılması işlemi, aday tarafından Aday işlemleri Sistemi internet adresinde yapılmalıdır.

  “Öğrenim Bilgileri (resmi belge gerektirmeyen), “Sınava İlişkin Bilgileri ya da “İletişim Bilgileri alanlarında değişiklik yapmak isteyen bir aday bu değişikliği Aday işlemleri Sistemi internet adresinde kendisi gerçekleştirecektir.

  Dilekçe yazılmasını gerektiren konular:

  Adaylar aşağıda belirtilen konular için dilekçe yazabilecektir:
  Başvuru sırasında oluşturulan Başvuru Kayıt Bilgilerinden “Öğrenim Bilgileri alanındaki resmi belgeye dayalı olan bilgilerde değişiklik isteği
  Yabancı uyruklu adaylar için kimlik bilgilerinde değişiklik isteği
  Bedensel engelli adaylar için sağlık kurulu raporu ile engel durumunu belirttiği, engelli olarak sınava girme isteği
  Sınav sonuçlarının incelenmesi isteği
  Yeniden Sınav Sonuç Belgesi çıkarma isteği
   


Similar Threads: ÖSYM dilekçe
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi ÖSYM ye Dilekçe Örneği 30 Eylül 2010
Etüt Merkezi ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı 2012 31 Ocak 2012
Etüt Merkezi Ösym Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınav Duyurusu 9 Aralık 2011
Etüt Merkezi ösym şifresi nasıl alınır 29 Aralık 2010
Etüt Merkezi 2012 ösym tercih kılavuzu 2012 26 Aralık 2010