Osmangazİ ünİversİtesİ Eskişehir

'Etüt Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 23 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Osmangazİ ünİversİtesİ Eskişehir

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1993
  Rektör: Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı
  İletişim bilgileri: Meşelik Kampüsü 26480 Eskişehir.
  Tel: 0 222 239 71 48
  Faks: 0 222 239 54 00
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 7
  YO: 2
  MYO: 2

  Rektör Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı; "Ülkemizin gereksinmelerini karşılayabilmek için üniversitemiz büyüme, yenilenme ve çağdaşlaşma yolunda eğitim öğretim kalitesini yükseltme çabası içerisindedir. Sizleari aramızda görme ve Osmangazili olma gururunu sizlerle paylaşmak istiyorum."
  Osmangazi Üniversitesi'nde kayıtlı olan her öğrenciye öğrenimleri süresince bir akademik danışman atanıyor. Bu danışman öğrencinin öğretiminde karşılaşacağı sorunların çözümlenmesine yardımcı oluyor. Üniversitede çok gelişmiş olanklara sahip Yabancı Diller bölümü bulunuyor. Üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilere bir yıl süre ile zorunlu veya kontenjan dahilinde isteği bağlı hazırlık sınıfı olanağı sağlanıyor. Amaç ise üniversiteye yeni kayıtlı olan öğrencilerin tümünün hazırlık sınıfı okuyarak, yabancı dil düzeylerini yükseltmek.
  Üniversitede kendi lisans programını üstün başarı ile sürdüren öğrencinin aynı zamanda ikinci bir lisans diploması almasını sağlayan çift anadal programı uygulanıyor. Aynı zamanda, kendi lisans programını başarıyla sürdüren öğrencinin ilgi duyduğu başka bir programdan sertifika almasını sağlayan yandal programı da bulunuyor.

  KÜLTÜR VE SPOR HİZMETLERİ: Üniversite öğrencilerinin beden ve ruh sağlığı ve özgüvenlerinin gelişmesi, ilgi alanlarına göre ders dışı zamanlarının değerlendirilmesi, doğa ve insan sevgisi ile sosyal ilişkilerin geliştirilmesi, birlikte çözüm yollarının bulunması amacıyla kültürel ve sportif faaliyetler düzenliyor. Atatürkçü Düşünce Kulübü, Dağcılık, Satranç, Hentbol, Basketbol, Çevre, Tiyatro, Basketbol, Voleybol kulüpleri bulunuyor.

  BURS: 1999 ÖYS sonucunda ilk 5000'e giren ve üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere ayda 50 milyon lira karşılıksız burs verilecek. Üniversitenin başarılı fakat maddi durumu kısıtlı öğrencileri zorunlu ihtiyaçları için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca verilen ve miktarı üniversite yönetim kurulunca tespit edilen burstan yararlanabiliyor. Ayrıca bu kapsamdaki öğrencilere öğrenimleri süresince ücretsiz yemek imkanı da sağlanıyor
   


Similar Threads: Osmangazİ ünİversİtesİ
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi 2013 Ege Üniversitesi Taban Puanları 11 Mart 2013
Etüt Merkezi TOBB Üniversitesi'ne tıp fakültesi 11 Ocak 2012
Etüt Merkezi Türkiyenin En İyi İlk 10 Üniversitesi 5 Ocak 2012
Etüt Merkezi Anadolu Üniversitesi Önlisans ve Lisans Programları 31 Temmuz 2011
Etüt Merkezi Gazi Üniversitesi özel yetenek sınavı ile öğrenci alımı 29 Temmuz 2011